Lokomotiva u finalu, Srbi strelci i glavni junaci!

sreda 29.04.2015.
20:04

Moskovska Lokomotiva izborila palsman u finale Kupa Rusije, i to zahvaljujući srpskim internacionalcima u svojim redovima!

fclm.ru
fclm.ru

Prvi finalista nacionalnog Kupa Rusije je ekipa Lokomotive iz Moskve. Ekipa Miodraga Božovića se finala domogla ''kroz iglene uši'', i to najvećom zaslugom Petra Škuletića i Nemanje Pejčinovića!

Rival Lokomotivi je bila ekipa Orenburga, a Moskovčjani su slavili tek boljim izvođenjem jedanaesteraca. U regularnom toku meča bilo je 1-1, a posle penal serije, Lokomotiva je slavila sa 4-3.

Lokomotiva je bila na pragu eliminacije. Orenburg je poveo u 50. minutu i to vođstvo je uspeo da održi sve do samog finiša utakmice, do 87. minuta, kada je reprezentativac Srbije Petar Škuletić, samo pet minuta od ulaska u igru, doneo izjednačenje Lokomotivi i meč uveo u produžetke.

U dodatnih pola sata nije bilo golova, pa je usledila penal serija.

A onda, Škuletić je zamalo mogao da postane i tragičar, jer je u drugoj seriji promašio jedanaesterac. Srećom po njega, protivnik nije iskoristio dva jedanaesterca, a čovek odluke na kraju je bio još jedan Srbin - Nemanja Pejčinović!

Srpski štoper, koji je odigrao ceo meč, precizno je izveo poslednji penal u petoj seriji, i tako odveo Lokomotivu u finale!