Lorijen deklasirao Lil, Mec i Rems slavili u gostima

Pobedio i Strazbur.

Lorient FC
Lorient FC

Odigrane su još četiri utakmice trećeg kola francuske Lige 1.

Lorijen je pred svojom publiko deklasirao Lil sa 4:1. Abergel u 9. i Ponse u 10. minutu doneli su domaćinu 2:0, smanjio je Dejvid u 55, a Lorijen je potvrdio ubedljiv trijumf preko Favra u 62. i Le Gofa u 67. minutu.

Strazbur je na svom stadionu pobedio Tuluza sa 2:0. Oba gola domaći tim postigao je u drugom poluvremenu, prvo je pogodio Emanuel Emega u 52. minutu, a potom i Belegard u 89.

Mec je u gostima savladao ekipu Klermona sa 1:0, to golom Georgesa Mikautadzea u 69. minutu.

Rems je odneo tri boda sa gostovanja Monpeljeu, bilo je 1:3. Veći deo posla gosti su odradili u prvom poluvremenu kada su Abdelhamid u osmom i Teuma u 41. minutu doneli dva gola prednosti. Al Tamari je u produžetku prvog dela smanjio na 1:2 na dodavanje Nordena, ali gosti su u nastavku potvrdili trijumf. Istina, u 64. minutu Dijakite nije iskoristio penal, ali je pre toga već imao 3:1 drugim golom Maltežanina Tedija Taume.