Lotito mora da proda Salernitanu, inače ništa od učešća u Seriji A
Propisi se moraju poštovati.

Povezane vesti
Vlasnik fudbalskih klubova Lacio i Salernitana Klaudio Lotito ima rok od 30 dana da proda svoj kapital u ekipi Salernitane, zbog pravila prema kojem jedan čovek ne može u vlasništvu imati dva kluba u Seriji A.
"To je pravilo u skladu sa propisima Svetske fudbalske federacije (Fifa), koji ne dozvoljavaju vlasništvo više od jednog kluba na profesionalnom nivou", rekao je predsednik Fudbalskog saveza Italije Gabrijele Gravina, a preneli su italijanski mediji.
Ranije danas Salernitana je obezbedila učešće u Seriji A sledeće sezone, što će ovoj ekipi biti prvo učešće od sezone 1998/99.
"Pravila su jasna, njegovo vlasništvo ne može da se nastavi, a ako se nastavi, sprečilo bi Salernitanu da sledeće sezone učestvuje u Seriji A", dodao je Gravina.