LŠ (F i G): Kiša golova u Bernu, Sevilja se digla sa dna i matirala Volfsburg

22:58

Evo još nekih rezultata današnjeg rasporeda Lige šampiona.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Jang Bojs i Atalanta odigrali su nerešeno drugi meč F grupe rezultatom 3:3.

Atalanta je krenula prilično ofanzivno i već u 10. minutu povela golom Zapate koji je uspešno šutirao uz desnu stativu posle preciznog pasa.

Pokušali su gosti ponovo preko Pašalića, ali je prvobitno bio neprecizan, a potom blokiran.

Jang Bojs je stigao do izjednačenja u 39. minutu posle kornera. Sibaču je bio strelac pošto je bio najviši u skoku i glavom postigao pogodak.

Po povratku na teren Atalanta je ponovo povela. Ovoga puta strelac je bio Palomino na asistencju Pašalića u 51. minutu.

Domaći su još jednom morali da jure rezultat i dojurili ga kada su u 80. minutu izjednačili na 2:2 preko Sijera.

Jang Bojs je stigao do neverovatnog preokreta. U 83. minutu Hefti je doneo vodstvo vajcarskom prvaku.

Nije tu bilo kraja golovima.Luis Murijel je ušao u igru i u svom prvom kontaktu sa loptom postigao gol za izjednačenje.

Pri ovom rezultatu Jang Bojs ne može dalje, a Atalanta će u direktnom okršaju sa Vijarealom morati da se bori za prolaz dalje.

Sevilja je rezultatom 2:0 stigla do pobede nad Volfsburgom u grupi G.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Sevilje, koja je ostvarila ranu prednost. Rakitić je uputio centaršut, a Džordan poslao loptu u mrežu iz teške pozicije.

Volfsburg je imao šansu posle desetak minuta, međutim golman je odbranio šut.

Sevilja je pobedu potvrdila u 98. minutu preko Rafa Mira.

Lil je minimalnim rezultatom u grupi G savladao Salcburg.

Lil je imao nekoliko solidnih prilika u prvom delu i jednu od njih je i iskoristio. Poveli su preko Davida, koji je unutar šesnaesterca šutirao po sredini gola za 1:0.

Salcburg nije imao nekih prilika tokom prvog dela, pa je rezultat ostao nepromenjen.

U grupi G Lil sada ima osam bodova, Salcburg sedam, Sevilja šest i Volfsburg pet, tako da će se sve rešavati u poslednjem kolu kada se sastaju Lil i Volfsburg, a Sevilja i Salcburg.