sreda 07.09.2022.
20:39

Ne tako uspešan povratak Ajntrahta u najbolje takmičenje.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Frankfurt izdržao tek poluvreme, Sporting slavio sa ubedljivih 3:0 u gostima u prvom kolu grupe D.

Nemački tim je imao dobru šansu na samom početku. Muani je oprobao šut, golman Sportinga siguran. Samo desetak minuta kasnije Sporting dobija penal. Lenz pravi penal, ovog puta ga ipak spašava VAR koji i poništava najstrožu kaznu.

Portugalci su nastavili da prete. Trap je odlično reagovao posle šuta Edvardsa. Domaći su imali poslednju šansu u prvom delu igre, Adan brani šut Muanija.

Sporting je u dva minuta pokazao i dokazao svoje veće iskustvo u Ligi šampiona.

Prvo je Edvards doneo prednost u 65. minutu, da bi Trinkao samo dva minuta kasnije udvostručio prednost ekipe iz Lisabona. Mladi Portugalac je lako savladao Trapa, umorni defanzivci Ajntrahta nisu mogli da se izbore sa kontrom.

Nemci su u potpunosti pali tokom drugog dela igre - rezervista Santos pogađa za 3:0 u 82. minutu.