LŠ (A, C) - Miler pokvario računicu Atletiku, "nula" u Portu, Paje sa kreča okrenuo Olimpijakos!

Na kraju, podela plena u Madridu.

EPA-EFE/Juanjo Martin

GRUPA A

Atletiko i Bajern remizirali su u Madridu 1:1 u okviru petog kola grupe A.

Odličnu igru domaće ekipe u prvom poluvremenu golom je krunisao Žoao Feliks, Portugalac je u 26. minutu iskoristio prodor Ljorentea po desnoj strani i savladao nemoćnog Nibela.

Činilo se da će "jorgandžije" stići do tri boda protiv kombinovakog sastava gostiju, međutim usledio je prekršaj Felipea u kaznenom prostoru, te je Turpan dosudio penal za Bavarce.

Siguran sa bele tačke bio je Tomas Miler u 86. minutu meča.

Ranije danas, Salcburg je bio bolji od Lokomotive u Moskvi sa 3:1, te je iz ove grupe jedini siguran putnik u nokaut rundu Bajern.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

GRUPA C

Porto je na domaćem terenu remizirao protiv Mančester sitija u utakmici bez pogodaka.

Imali su "građani" više od igre tokom čitavog meča, pretili Sterlinga, Silve, Ferana, Garsije, čak i postigli pogodak preko Gabrijela Žezusa, ali je on bio poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, a upravo je nerešen ishod vodio i Porto u nokaut rundu nakon što je istu u prethodnom kolu obezbedio Siti.

Marsej je savladao Olimpijakos na domaćem terenu nakon preokreta 2:1.

Grci su poveli u 33. minutu golom Medija Kamare, a onda je u drugom delu meča usledio totalni obrt.

Najzaslužniji za preokret bio je Dimitri Paje, iskusni Francuz je u dva navrata bio precizan sa bele tačke - prvo u 55, a potom i u 75. minutu i tako doneo trijumf svojoj ekipi.

Mančester siti i Porto idu dalje, dok će borba za Ligu Evrope između Olimpijakosa i Marseja biti do poslednjeg minuta šestog kola.