LŠ (A i C) - Real na Belingemov pogon pokvario Napolijev plan, remi u Minhenu za brigu Junajteda!

sreda 29.11.2023.
23:00

U terminu od 21 sat, večeras je odigrano šest utakmica petog kola grupne faze Lige šampiona.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su u Madridu ekipu Napolija rezultatom 4:2 u okviru grupe C.

Sjajan fudbal videli smo večeras u glavnom gradu Španije, a izabranici Valtera Macarija prvi su stigli do gola već u devetom minutu kada je pogodio Đovani Simeone.

Nedugo zatim, Real je uzvratio na brutalan način i u razmaku od samo 11 minuta u potpunosti preokrenuo rezultat.

Igrao se 11. minut kada je Rodrigo dobio loptu od Dijaza i sjajnim udarcem savladao Ospinu, da bi u 22. Alaba uposlio Džuda Belingema koji je glavom zatresao mrežu rivala.

Napoli je izjednačio početkom drugog poluvremena pogotkom Angise u 47. minutu, ali je rezervista Reala 19-godišnji Nikolas Paz udarcem sa distance doneo pobedu "kraljevskom klubu".

Konačan rezultat postavio je Hoselu posle nekoliko promašaja u trećem minutu nadoknade vremena.

U Bragi, domaćin je remizirao sa Unionom iz Berlina rezultatom 1:1, pogotke su postigli Robin Gosens i Alvaro Đalo, što znači da Napoli treba da izbegne poraz u poslednjem kolu od Brage kako bi prošao u osminu finala Lige šampiona.

Real je maksimalan sa 15 bodova, Napoli ima sedam, Braga četiri, a Union svega dva.

U okviru grupe A, Bajern i Kopenhagen odigrali su nerešeno u Minhenu 0:0 u meču u kojem je Tomas Tuhel isprobao različite taktičke zamisli.

Zaigrao je i potencijalni reprezentativac Srbije Aleksandar Pavlović koji je, zamenivši Gerera, odigrao poslednjih pola sata meča.

Remi u Minhenu napravio je veliki problem Mančester junajtedu koji je današnjim remijem u Istanbulu umanjio šanse da se nađe u nokaut rundi najelitnijeg evropskog takmičenja.

Malo je falilo da Bajern stigne i do trijumfa, sudija Frapar pokazala je na penal, ali je posle pregledanog VAR snimka odlučila da povuče odluku.

Bajern je prvi sa 13 bodova, Kopenhagen i Galatasaraj imaju po pet, dok je Junajted poslednji sa četiri boda.