LŠ (B i C) - Neustrašivi Liverpul i Ajaks, Milan završio sa Evropom, Čolo iz Porta u osminu finala!

utorak 07.12.2021.
22:59

Večeras smo dočekali konačan rasplet i u grupi B Lige šampiona.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Milan nije uspeo da savlada Liverpul na San Siru, gosti su slavili rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo u 29. minutu preko Tomorija, ali je devet minuta kasnije poravnao Salah.

Totalni prekret doneo je Oriđi u 55. minutu susreta, pa je Milan tako okončao svoje ovogodišnje takmičenje u Evropi. Ostaje pitanje da li su "rosoneri" oštećeni za penal na početku drugog poluvremena, međutim Liverpul je ipak pokazao više.

Istovremeno u Portu dva crvena kartona i tri pogotka u pobedi Atletika iz Madrida od 3:1.

Posle povrede Luisa Suareza na startu meča, čitavu akciju videli smo u drugom poluvremenu. Grizman je pogodio u 56. minutu, da bi potom usledila dva direktna isključenja.

Karasko u 67. na jednoj, potom i Vendel tri minuta kasnije, pa su ekipe meč završile sa po igračem manje.

U takvoj situaciji najbolje su se snašli gosti, pa su do kraja meča pogađali Korea u 90. i De Paul dva minuta kasnije. Počasni pogodak Porta delo je Serža Oliveire u poslednjim trenucima meča sa penala.

Reprezentativac Srbije Marko Grujić proveo je na terenu 81. minut.

Maksimalni Liverpul je na prvom mestu, drugoplasirani Atletiko takođe ide u drugu rundu, dok je Porto obezbedio mesto u Ligi Evrope.

U okviru grupe C, Ajaks je u meču bez rezultatskog značaja savladao Sporting iz Lisabona rezultatom 4:2.

Domaća ekipa igrala je bez kapitena reprezentacije Srbije Dušana Tadića zbog odluke trenera da ga poštedi, ali to joj nije smetalo da ostvari laku pobedu.

"Kopljanici" su poveli u osmom minutu golom Alea sa penala, da bi u 22. Nuno Santoš poravnao rezultat.

Ajaks je ponovo stigao do vođstva u 42. minutu kada je pogodio Antoni, prednost su u drugom poluvremenu uvećali Neres u 58. i Berghuis u 62. minutu, a konačan rezultat postavio je Tabata u 78.

Ishod u grupi odranije je poznat - Ajaks ima maksimalnih 18 bodova, Sporting ide u drugu rundu LŠ sa drugog mesta, Borusija iz Dortmunda se seli u Ligu Evrope, dok je Bešiktaš ostao bez bodova.