LŠ (C) - Napoli rutinski do osmine finala, Real maksimalan i sa "devet života"!

utorak 12.12.2023.
22:58

Rešen je ishod i grupe C u okviru Lige šampiona ove sezone.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Fudbaleri Napolija savladali su na domaćem terenu ekipu Brage rezultatom 2:0 i tako obezbedili plasman u osminu finala elitnog evropskog takmičenja.

Izabranicima Valtera Macarija bilo je potrebno da ne izgube večeras, ali su posle bolje igre zasluženo stigli do čitavog plena.

Sve je praktično već bilo rešeno posle prvih 45 minuta, a domaćin je do vođstva stigao u devetom minutu posle autogola Sačija.

Među strelce se u 33. minutu upisao i Viktor Osimen koji je pomalo srećno odreagovao posle odličnog prodora Natana.

U drugom poluvremenu nije bilo promene rezultata, pa je Napoli uz Real otišao dalje.

Braga je uprkos porazu obezbedila plasman u nokaut rundu Lige Evrope pošto Union nije uspeo da savlada Real Madrid u Berlinu gde je bilo 3:2 za goste.

"Kraljevski klub" mogao je do vođstva krajem prvog poluvremena, ali je udarac Modrića sa penala uspeo da ukroti Ronou.

Kazna za promašaj stigla je u prvom minutu nadoknade vremena kada je Kevin Foland doveo Berlince u vođstvo.

Real je u drugom poluvremenu u razmaku od samo 11 minuta u potpunosti preokrenuo rezultat golovima raspoloženog Hoselua koji je pogađao u 61. i 72. minutu susreta.

Aleks Kral je sjajnim golom izjednačio rezultat u 85. minutu, ali je tri minuta kasnije Dani Sebaljos doneo Realu šesti trijumf u grupnoj fazi Lige šampiona.