sreda 25.10.2023.
22:58

Ubedljiva pobeda Porta u gostima, Atletiko jedva do boda.

EPA-EFE/ROBERT PERRY

U drugim duelima grupa E i H Atletiko Madrid i Seltik odigrali su nerešeno 2:2, dok je Porto savladao Antverpen 3:1.

Grupa E

Fejenord - Lacio 3:1 (18:45)

Seltik - Atletiko Madrid 2:2

Šokirao je Seltik v eć u četvrtom minutu favorita ove utakmice, pošto je Furuhaši postigao gol za 1:0 na asistenciju O'Rajlija.

U 24. minutu Atletiku je dosuđen penal pošto je Tejlor napravio faul tamo gde nije smeo. Međutim, Grizman je promašio, pogodio je desnu stativu.

Ispravio se posle nekoliko sekundi kada je pokupio odbitak i izjednačio rezultat.

Nisu se dali domaći, u 28. minutu meča Palma je primioo tačan pas i poslao loptu u donji levi ugao za 2:1 na poluvremenu.

Nedugo po povratku na teren Atletiko je reagovao i još jednom stigao prednost. Ovoga puta Morata je bio na pravom mestu, dočekao centaršut i glavom poslao loptu u gol.

Posle par minuta ponovo je Španac bio u prilici da promeni rezultat, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je golman odlično reagovao.

Atletiko je od 82. minuta igrao sa desetoricom igrača, pošto je Rodrigo de Pol dobio drugi žuti i morao je da napusti teren.

Standings provided by Sofascore

Grupa H

Barselona - Šahtjor 2:1

Antverpen - Porto 1:4

Porto je ubedljivo pobedio Antverpen u gostima rezultatom 4:1.

Porto je počeo agresivno od samog starta, pritiskali su gol domaćih, ali je onda usledio "hladan tuš".

U 37. minutu Jusuf je pokupio odbitak i poslao loptu uz desnu stativu za 1:0. Ovo je bio i rezultat aktuelan na poluvremenu.

Odmah po povratku na teren Porto je uspostavio svoj ritam igre i stigao do izjednačenja u 46. minutu. Evanilson je poslao loptu unutar šesnaesterca, ona je nekog okrznula, promenila smer i otišla iza leđa golmanu za 1:1.

U 54. minutu Porto je stigao do preokreta u režiji Eustakija.

Antverpen se nije predavao, u 63. minutu Tobi Aldervejreld je skočio na centaršut, glavom pucao, ali se lopta odbila od prečku.

Nedogu zatim stigla je kazna, Evanilson je ponovo bio strelac za velikih 3:1.

Usledio je het-trik Brazilca, pošto je stanje na semaforu promenio i u 84. minutu za konačnih 4:1.