22:55

Favoriti opravdali svoju ulogu.

EPA-EFE/MARIO CRUZ

U okviru grupe E, fudbaleri Bajerna razbili su Benfiku u Lisabonu sa 4:0.

Videli smo odličan meč u Portugalu, gosti su bili bez trenera Nagelsmana koji je ostao u hotelu zbog simptoma gripa.

Ipak, to nije sprečilo Bajern da ostvari značajnu pobedu i to nakon dva poništena gola.

Prvo je Levandovski u finišu prvog poluvremena igrao rukom, a onda je Miler bio u ofsajdu na startu drugog dela igre.

Bajern je stigao u do vođstva u 70. minutu kada je Liroj Sane izveo sjajan slobodan udarac i savladao Vlahodimosa, a devet minuta autogol je postigao Everton.

Goleadu je nastavio Robert Levandovski u 82. minutu susreta, a dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Sane svojim drugim golom.

Čelsi je u grupi H bio ubedljiv na domaćem terenu protiv Malmea sa 4:0.

"Plavci" su poveli već u devetom minutu preko Andreasa Kristensena, da bi Žoržinjo u 21. minutu pogodio sa penala.

Prednost svoje ekipe povisio je Kai Haverc u 48, da bi Žoržinjo ponovo sa penala u 57. minutu postavio konačan rezultat.

Srpski internacionalac i član Malmea Veljko Birmančević zamenjen je posle prvih 45 minuta.

Juventus se prilično mučio u Rusiji gde je na kraju ipak uspeo da porazi Zenit rezultatom 1:0.

Čovek odluke bio je Dejan Kuluševski koji je matirao Kritsjuka u 86. minutu.