LŠ (F, G) - Mančester slavi heroja Kristijana, Sevilja se provukla u Nemačkoj, Adejemi srušio "doge"!

sreda 29.09.2021.
22:58

Portugalac ponovo rešio meč.

EPA-EFE/Peter Powell

U okviru grupe F odigrana je i druga utakmica između Mančester junajteda i Viljareala na kojoj je domaćin slavio sa 2:1.

Španci će imati za čim da žale, naročito u prvom poluvremenu gde su promašivali Pako Alkaser u dva navrata i Danjuma.

Sve je to pokrio sjajni David De Hea, ali nije mogao udarac Alkasera u 53. minutu posle dodavanja upravo Danjume.

Ipak, spas za Junajted stigao je sedam minuta kasnije, Aleks Teles je sačekao loptu na ivici kaznenog prostora i zakucao je u donji levi ugao nemoćnog Ruljia.

Nemanja Matić ušao je u igru u 75. minutu, međutim nije doprineo promeni rezultata, a De Hea se još jednom istakao u finišu meča kada odbranio pokušaj Dije.

A kada je bilo najteže, na scenu je stupio Kristijano Ronaldo koji je doneo trijumf svom timu u petom minutu nadoknade vremena!

Ranije danas, u grupi F Atalanta je minimalnim rezultatom savladala Jang Bojs.

Kada se radi o grupi G, Salcburg je savladao Lil rezultatom 2:1 i tako zaseo na čelo tabele.

Koban po "doge" bio je Karim Adejemi, 19-godišnji Nemac je pogađao sa penala u 35. i 53. minutu i tako doneo trijumf svojoj ekipi.

Utešni gol Lila delo je Buraka Jilmaza posle sjajno izvedenog slobodnog udarca devet minuta nakon toga.

Volfsburg je na domaćem terenu remizirao sa Seviljom 1:1.

Domaćin je poveo golom Renata Stefena u 49. minutu meča, ali je Ivan Rakitić u 86. sa penala postavio konačnih 1:1.