LŠ (F) - Matić vodio Junajtedove klince do remija, sneg u Bergamu odložio odlučujući meč

sreda 08.12.2021.
22:53

Dva lepa gola.

EPA-EFE/Tim Keeton

Fudbaleri Mančester junajteda predvođeni kapitenom Nemanjom Matićem odigrali su nerešeno 1:1 meč sa Jang Bojsom u okviru poslednjeg meča grupe F.

Junajted je poveo u devetom minutu. Matić je započeo akciju, Šo dodao do Grinvuda koji je šutom iza leđa doveo svoj tim u vodstvo.

U 32. minutu Jang Bojs je imao šansu preko Lefora, ali je defanzvni red Junajteda reagovao pravovremeno.

Samo dva minuta kasnije Grinvud je ukrao loptu i pronašao Matu, koji je izblokiran.

U finišu poluvremena Jang Bojs je izjednačio preko Ridera sa ivice šesnaesterca, a Henderson ovo nije mogao da odbrani. Svemu je prethodila greška Van de Beka koji je izgubio loptu.

Emišer je ponovo šutirao gotovo sam ispred gola, ali je Baji izblokirao ovaj šut.

Po povratku na teren Elanga je bio u šansi, pokušao je da šutira po desnoj strani, ali je ostalo 1:1, pošto je pogodio golmana Jang Bojsa u telo.

Posle nekoliko minuta gosti su imali najbolju šansu u drugom delu meča. Maseiras je primio loptu od Heftija i šutirao, ali lopta otišla pored leve stative.

Do kraj nije bilo promene rezultata.

Junajted je kao prvoplasirana ekipa završio grupnu fazu Lige šampiona, dok će se meč za drugo mesto ove grupe igrati sutra od 16:30 između Atalante i Viljareala, jer je večeras odložen zbog snega.