LŠ - Finiš koban za Ruse, Benfika pobedila u nadoknadi!

utorak 16.02.2016.
22:38

U senci duela u Parizu, Benfika i Zenit su večeras u Lisabonu odigrali svoj prvi meč osmine finala Lige šampiona, a domaćin je do pobede došao u nadoknadi vremena, posle isključenja Krišita.

Beta
Beta

Posle bolje i konkretnije igre pred svojim navijačima u Lisabonu, Benfika je večeras zasluženo savladala ekipu Zenita sa 1:0 i stekla sasvim solidnu prednost pred revanš u Sankt Petersburgu.

Večerašnji duel u Lisabonu počeo je bez previše sadržaja i uzbuđenja.

Tek u 29. minutu meča, viđen je dobar pokušaj Žonasa sa dvadesetak metara, ali je lopta na putu ka golu Zenita zakačila jednog igrača gostiju i završila pored stative.

Sedam minuta kasnije na drugoj strani, Hulk je snažno izveo slobiodan udarac za Zenit, ali ne i dovoljno precizno. Lopta je prohujala pored leve stative gola Benfike.

U drugom poluvremenu prvu priliku imao je Aksel Vitsel, čiji je pokušaj osujetio golman domaćih Cezar.

Međutim, Benfika je nešto kasnije stvorila dve velike prilike za kojima će sigurno žaliti posle ovog meča.

Igrao se 69. minut kada je Nikolas Gaitan snažno šutirao, ali je Lodigin izvanredno reagovao ispred gola gostiju.

Samo tri minuta kasnije još jedna velika prilika za ekipu iz Lisabona, kada je Žardel opasno pripretio, ali je lopta otišla pored desne stative.

U 82. minutu i Eliseu je pokušao sa preko dvadeset metara, ali je njegov udarac iskosa sa leve strane zaustavio golman Lodigin.

I kada se činilo da večeras u Lisabonu nećemo videti nijedan gol, usledio je pravi šok za goste u samom finišu meča.

Najpre je Krišito zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog oštrog starta na Almeidi, a upravo posle tog slobodnog udarca, Žonas je sjajno reagovao na centaršut Gaitana i iz neposredne blizine savladao Lodigina - 1:0.

U poslednjim sekundama meča Almeida je mogao i da duplira prednost domaćih, ali je golman Zenita bio na visini zadatka.

Dodajmo još i da u ekipi Benfike večeras nije bilo srpskih internacionalaca.