LŠ (G, H) - Morata sprečio bruku u Torinu, Junajtedu dovoljno poluvreme, Barsin "poker" bez Mesija u Kijevu!

utorak 24.11.2020.
22:54

Trijumf zabeležio i Pari Sen Žermen.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

GRUPA G

Juventus je uz dosta muke uspeo da savlada Ferencvaroš u Torinu sa 2:1.

Mađari su poveli u 19. minutu nakon kontre koju je poveo Ngujen, Norvežanin je dodao do Mirta Uzunija koji je savladao Šćešnog.

Onda se u 35. minutu pojavio Kristijano Ronaldo, pravo niotkuda je opalio sa nešto više od 20 metara i na prvu stativu savladao Dibuša.

Krenuo je Juventus na sve ili ništa, napadao sve vreme, da bi Alvaro Morata uz dosta sreće u drugom minutu nadoknade vremena prekinuo agoniju domaće ekipe i sprečio iznenađenje.

Barselona je u Kijevu bila bolja od Dinama rezultatom 4:0.

Posle pravog mučenja u prvom delu, Katalonci su bez Mesija u sastavu poveli u 52. minutu golom Seržina Desta.

Pet minuta kasnije, Martin Brajtvajt se najbolje snašao nakon kornera i savladao Buškana, da bi Danac u 70. bio ponovo precizan, ovoga puta sa penala. Konačan rezultat postavio je Antoan Grizman u drugom minutu nadoknade vremena.

Barselona je ovom pobedom obezbedila plasman u drugu rundu Lige šampiona.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

GRUPA H

Bruno Fernandes Mancester junajted Basaksehir

Mančester junajted bio je siguran na domaćem terenu gde je slavio protiv Bašakšehira sa 4:1.

Posle bolnog poraza u Turskoj, "crveni đavoli" su se osvetili gostima već u prvom poluvremenu, Bruno Fernandeš je doveo svoj tim u vođstvo već u sedmom minutu fantastičnim pogotkom sa distance.

Portugalac je iskoristio veliku grešku Gunoka i povisio na 2:0 u 19, da bi u 35. minutu Markus Rašford sa penala praktično osigurao trijumf svoje ekipe.

Utešni pogodak za Turke delo je Denisa Turuča koji je pogodio iz slobodnog udarca u 75. minutu meča, a uzbduljiviju završnicu mogao da je donese i Višća koji je pogodio prečku nekoliko minuta nakon gola svoje ekipe.

Konačan rezultat postavio je rezervista Danijel Džejms u drugom minutu nadoknade vremena.

Srpski internacionalac Nemanja Matić odigrao je poslednjih desetak minuta pošto je ušao u igru umesto Marsijala.

Pari Sen Žermen je u Parizu savladao Lajpcig sa 1:0.

Čovek odluke bio je Nejmar koji je pogodio sa penala u 11. minutu meča, nakon toga pripretio je nemački klub preko Haidare i Forsberga, ali promene rezultata nije bilo.

Mogao je PSŽ i do ubedljivije prednosti, međutim Gulaši je odbranio pokušaj Rafinje u samom finišu meča.