utorak 19.09.2023.
22:57

Parižani proradili u drugom poluvremenu.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su na svom terenu Borusiju iz Dortmunda sa 2:0, u prvom kolu grupe F Lige šampiona, koja je odmah nakon žreba proglašena za "grupu smrti".

Pari Sen Žermen je dominirao u posedu u prvom poluvremenu, imali su "sveci" 72% vremena loptu u svojim nogama, ali nisu uspeli da stvore prostor za završni pas, pa su ostali bez udarca u okvir gola za 45 minuta fudbala.

Pritisak izabranika Luisa Enrika nastavio se i na startu drugog poluvremena i odmah je urodio plodom, pošto je izboren jedanaesterac, koji je u gol u 49. minutu pretvorio Kilijan Mbape.

Gosti su definitivno "slomljeni" u 58. minutu. Bila je to sjajna akcija PSŽ-a, povukao je Mbape, potom je Vitinja izveo pravi mali "šou" i proigrao Hakimija, koji se fintom oslobodio čuvara i preciznim udarcem pogodio za 2:0.

Ranije danas su u ovoj grupi Milan i Njukasl remizirali bez golova na San Siru.

PSŽ u drugom kolu, 4. oktobra, gostuje u Njukaslu, dok će Borusija dočekati Milan.