LŠ (Grupe A i D): Tadić i Žota su majstori igre, munjeviti Bajern

22:54

Srbin i Portugalac nosili Ajaks i Liverpul do pobeda u 3. kolu Lige šampiona

EPA-EFE/Bo Amstrup DENMARK OUT

Liverpul i Ajaks ostvarili su pobede u mečevima 3. kola grupe D u Ligi šampiona.

Liverpul je prilično lako došao do pobede na gostovanju Atalanti slavivši sa ubedljivih 5:0 u Bergamu.

GRUPA D

Atalanta - Liverpul 0:5

Midjeland - Ajaks 1:2

Kao što smo već navikli od njega, Diogo Žota je blistao i ove večeri, ovoga putanaročito jer je postigao het-trik.

U 16. minutu je sjajno istrčao pred gol Sportiela i maestralno gaprebacio na asistenciju Aleksander-Arnolda.

Zatim je nakon 17 minuta ponovo upisao u strelce, ovaj put naasistenciju Džoa Gomeza.

Fenomenalno je tokom prijema izbacio protivnika i sa lakoćom izprve pogodio bliži ugao Atalantinog gola.

Već u 47. minutu prednost je uvećana golom Mohameda Salaha nakon sjajnog solo prodora iizvrsnog udarca levom nogom, a u strelce se upisao i Sadio Mane samo dva minuta kasnije.

Na odličan pas Salaha Senegalac je bez problema savladaoSportijela.

A zatim je ponovo na scenu stupio Žota i u 54. minutu posle asistencije Maneapostigao svoj treći gol na meču.

Liverpul se posle treće pobede iz isto toliko utakmica u Ligišampiona osamio na čelu tabele sa čak pet bodova više od Atalante iAjaksa.

Ajaks je zahvaljujući Dušanu Tadiću stigao do pobede uDanskoj na gostovanju Midjelandu 2:1.

Već posle 45 sekund "kopljanike" je u vođstvo doveo Antoni posle sjajne asistencije Tadića, akapiten Ajaksa se i sam upisao ustrelce u 13. minutu.

Domaći su posle pet minuta smanjili prednost vrlo lepim golommladog napadača Andresa Drejera, aisti fudbaler je već u 21. minutu mogao da izjednači rezultat, alije golman dobro intercenisao.

Rezultat se dugo nije menjao, sve do 65. minuta kada se Antoni ponovo upisao u strelce, ali je ovaj pogodak poništen zbog ofsajda.

GRUPA A

Lokomotiva - Atletiko 1:1

Red Bul Salcburg - Bajern 2:6

Malo je falilo da veliko iznenađenje prirede fudbaleri Red BulSalcubruga koji su na svom terenu skupo prodali kožu protivBajerna, iako su gosti na kraju dobili sa ubedljivih 6:2.

Već u četvrtom minutu stavljeno je do znanja gostima iz Minhena dasu došli na "klizav teren".

Strelac vodećeg gola za Salcburg bio je mladi napadač MergimBeriša, ali je Robert Levandovski u 21. minutu sa penala uspeoda anulira vođstvo domaćih.

Beriša je iskoristio odbitak nakon šuta saigrača savladavši ManuelaNojera, dok je Levandovski bio precizan sa penala posle prekršajanad Tomasom Milerom.

Bajern je u 44. uz dosta sreće stigao do prednosti nakon autogolaKristensena posle centaršuta Milera.

Salcburg nije padao, a nagrada je stigla u 66. minutu kada je Okugava posle odličnog pasa saigrača lako rešio situaciju pred golom Bajerna.

Videvši da je vrag odneo šalu, Tomas Flik je na teren poslao Leroja Sanea i Havija Martineza na 15 minuta pre kraja.

Upravo su u ovom periodu Bavarci postigli čak četiri gola. Džerom Boateng je u 79. minutu doneo vođstvo Bajernu, a do kraja su pogađali Sane u 83, Levandovski u 88. i Teo Ernandez u drugom minutu nadoknade vremena,

Bajern je posle ubedljive pobede došao do pet bodova više u odnosu na drugoplasirani Atletiko, koji je nešto ranije igrao 1:1 protiv Lokomotive u Moskvi.