utorak 19.09.2023.
22:55

Barsa kao nekada.

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Fudbaleri Barselone razbili su Rojal Antverpen rezultatom 5:0, dok je Porto kao gost pobedio Šahtjor - 3:1 u prvom kolu grupe H Lige šampiona.

Ćavi Ernandes je izveo prilično jak sastav, koji je od prvog minuta delovao odlično. U 11. minutu posle prelepe akcije, Gundogan je proigrao Feliksa koji je pogoodio prvi ugao za 1:0.

Već u 19. minutu raspoloženi Portugalac je kao na tacni proigrao Levandovskog koji je sa druge stative pogodio prvi ugao za 2:0.

Sve je bilo gotovo kada je u 22. minutu Rafinja centrirao, a Batile skrenuo loptu u svoju mrežu za 3:0.

Barsa je u istom ritmu nastavila i u nastavku, u 54. minutu Gavi je pokupio odbijenu i zategao pod prečku, a u 66. Rafinja je centrirao za Feliksa za ogromnih 5:0.

Ćavi je nakon toga uveo Toresa i Jamala, a mladi napadač je imao dve velike šanse da postigne prvi pogodak u LŠ, ali nije imao sreće. Barsa je upisala ubedljivu pobedu u LŠ, najveću pod palicom Ćavija za savršen start.

U istoj grupi, Porto je takođe opravdao ulogu favorita pošto je kao gost, ali u Hamburgu, pobedio Šahtjor - 1:3.

Galeno je bio heroj Porta, pogodio je u osmom minutu, potom i u 15. a između je Kelsi izjednačio na 1:1 u 13.

Konačnih 1:3 postavio je Taremi u 29. minutu. Naš reprezentativac Marko Grujić nije ulazio u igru, ostao je na klupi nakon lakše povrede.