16:59

Velika pobeda Lestera, mogu li oni do novog čuda?

EPA-EFE/Tim Keeton

Pobeda Lestera na gostovanju Aston Vili rezultatom 1:2 (0:2).

Veoma brzo je Lester stigao do prednosti, bila je to akcija na Vardija, nakon duge lopte i odbitka, stigla je do Barnsa koji dodaje do Madisona,a ovaj pogađa za 0:1.

Samo četiri minuta kasnije novi gol u mreži Vile, još jedna dobra akcija Lestera, Vardi je šutirao veoma snažno, golman Martinez nije uspeo da uhvati loptu, ona je došla do Barnsa koji pogađa i duplira prednost "Lisica"

Lester je bio bolji tim u prvom poluvremenu i sasvim zasluženo su vodili sa 0:2, a Aston Vila se donekle probudila u drugom delu igre i odmah smo videli neizvesnost.

Bio je to centaršut sa leve strane, ostao je zaboravljen na pet metara od gola Bertrand Traore koji pogađa za 1:2.

Pokušavala je Aston Vila da izjednači do kraja, ali je Lester bio taj koji je bio bolji rival i koji je zasluženo slavio pobedu.

Trenutno su na poziciji broj 2, sa tri boda više od Mančester junajteda i 7 bodova manje od Mančester sitija, dok je Aston Vila ostala na poziciji broj 8.