LŠ (kval.) - Golčina novog argentinskog čuda, het-trik Ramosa, Benfika jednom nogom u plej-ofu!

23:27

Benfika imala više od igre.

Epa/Mario Cruz

Veliki korak ka plej-ofu u Ligi šampiona napravili su i fudbaleri Benfike, nakon pobede nad danskim Mitjilandom.

Izabranici Rodžera Smita slavili su sa ubedljivih 4:1 uz het-trik Gonzala Ramosa.

Portugalski tim je u potpunosti nadigrao protivnika. Skoro dve trećine utakmice držali su loptu u svojim nogama, a odnos u šutevima ka golu bio je 21:5.

Benfika je utakmicu rešila već u prvih 45 minuta. Goleadu je otvorio Gonzalo Ramos u 17. minutu na asistenciju Davida Neresa. Samo 16 minuta kasnije isti akteri i isti ishod za vođstvo Benfike od 2:0.

U 40. minutu viđena je najbolja akcija na utakmici. Žao Mario izveo je udarac iz ugla a na loptu je natrčao Enzo Fernandez koji je potom uputio pravu ''bombu'' koju Olafson nije mogao da zaustavi.

Reprezentativac Argentine bio je jedan od najtraženijih igrača u Evropi pre nego što je iz River Plate došao u Benfiku ovog leta.

U drugom poluvremenu Ramos je kompletirao het-trik golom u 61. minutu.

Do kraja utakmice gosti uspevaju da ublaže poraz, golom Sista sa bele tačke u 78. minutu za konačnih 4:1.

Revanš meč igra se u Danskoj za sedam dana.