LŠ (kval) - Borjan odbranio penal i pogurao Slovan, Ludogorec se vratio iz mrtvih!

sreda 19.07.2023.
21:56

U terminu od 20 časova, večeras su odigrana dva revanša prvog kola kvalifkacija za Ligu šampiona.

2021 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Slovana iz Bratislave savladali su ekipu Esperanža u Luksemburgu rezultatom 2:0 i tako se kvalifikovali u drugo kolo kvalifikacija.

Odmah na početku istakao se fudbaler Crvene zvezde na pozajmici u Slovanu Milan Borjan koji je već u desetom minutu odbranio penal Štolcu, što je ulilo dodatnu snagu njegovoj ekipi.

Meč je obeležio prekaljeni Vladimir Vajs, reprezentativac Slovačke je u razmaku od sedam minuta postigao oba gola za svoju ekipu i to sa penala, prvo u 55, potom i u 62. minutu.

Klub iz Bratislave će se u drugom kolu sastati sa šampionom BiH Zrinjskim.

Ludogorec je napravio veliki podvig pošto je u Razgradu nadoknadio dva gola zaostatka iz prvog meča i sa ubedljivih 4:0 savladao Balkani.

Bugari su posle prvih 45 minuta u potpunosti anulirali prednost gostiju, zablistao je Bernard Tekpetej koji je pogađao u četvrtom i 45. minutu susreta.

Samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Matijasu Tiseri da okrene dvomeč u korist Ludogoreca, da bi u 78. minutu Kaio Vidal postavio konačan rezultat.

Šampion Bugarske će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv Olimpije iz Ljubljane.