LŠ (kval) - Čavrić pogodio, Borjan dva puta kapitulirao, Slovan jedva izbacio Zrinjski

utorak 01.08.2023.
22:26

Sledeći rival Šerif ili Makabi Haifa.

Twitter/ŠK Slovan Bratislava

Fudbaleri Slovana i Zrinjskog remizirali su u Bratislavi rezultatom 2:2 u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a Slovaci su sa ukupnih 3:2 izborili plasman u treće kolo.

To znači i da je slovački šampion obezbedio makar grupnu fazu Lige konferencija, u čije kvalifikacije se sada seli prvak Bosne i Hercegovine.

Slovan je prošle sedmice slavio u Mostaru sa 1:0, a večeras je poveo već u petom minutu preko našeg Aleksandra Čavrića, čoveka koji je na današnji dan pre deset godina postao šampion Evrope sa selekcijom Srbije do 19 godina.

Prednost je duplirao Zuberu u 66. minutu, na pas igrača utakmice Čavrića, da bi Barišić u 75. minutu matirao novog golmana Slovana Milana Borjana i smanjio na 2:1.

U finišu drama. Zrinjski je u 93. minutu golom Ivančića izjednačio na 2:2, potom je svim silama krenuo u napad, igrači Slovana su se uspaničili, Kiš je dva puta zapretio, ali Borjan je sačuvao mrežu i prolaz dalje.

Slovan će u trećem kolu odmeriti snage sa Šerifom ili Makabijem. Šerif će sutra u Haifi braniti prednost od 1:0.