LŠ (kval) - Celje "petardirano" u Bratislavi, rutina Fradija i poraz Malmea koji ne boli!

utorak 30.07.2024.
22:46

Tokom dana odigrane su tri revanša drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

fradi.hu
fradi.hu

Ferencvaroš je posle ubedljivih 5:0 u Mađarskoj slavio i u Velsu protiv TNS-a, ovoga puta bilo je 2:1 za "Fradi".

Gosti su stigli do vođstva golom Zakarijasena u 43. minutu, da bi Romens u 62. udvostručio prednost ekipe za koju je nastupio i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Pešić.

Utešni pogodak za TNS i konačan rezultat postavio je Džošua Denijels u prvom minutu nadoknade vremena.

Ferencvaroš će u trećoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Mitjiland - Santa Koloma, Danci imaju 3:0 iz prvog meča.

Dalje ide i Slovan koji je u Bratislavi demolirao Celje sa 5:0.

Posle 1:1 u Sloveniji, činilo se da Celje može do podviga, međutim isključenje Vukliševića nagovestio je kanonadu domaćih.

Posle prvih 45 minuta, Slovan je vodio sa 2:0 golovima Tolića i Streleca, potonji je pogodio još jednom u 72. minutu, a pogađali su još i Mak i Barsegijan.

Slovan će u trećem kolu igrati protiv APOEL-a.

Klaksvik je dobio Malme rezultatom 3:2, ali to nije bilo dovoljno posle poraza u Švedskoj od 4:1.

Poveo je klub sa Farskih ostrva u drugom minutu golom Berntsona, da bi 11 minuta kasnije Bolin izjednačio rezultat.

Malme je okrenuo u 59. minutu preko Kristijansena, ali je raspoloženi Arni Frederiksberg sa dva gola ponovo doneo Klaksviku prednost i pobedu koja ipak nije uticala na konačni ishod dvomeča.

Malme čeka boljeg iz duela između PAOK-a i Borca iz Banjaluke, prvi meč u Solunu okončan je rezultatom 3:2 za grčki tim.