LŠ, kval. - Debakl Leha, ispala i Sutjeska, novi gol Veljka Birmančevića!

utorak 12.07.2022.
23:22

Odigrane revanš utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

EPA-EFE/Andreas Hillergren SWEDEN OUT

Najveće iznenađenje je debakl poljskog Leha na gostovanju azerbejdžanskom Karabagu. Leh je prvi meč na svom terenu dobio sa 1:0, ali večeras potpuno drugačija slika na terenu, 5:1 za Karabag koji je u velikom stilu izborio plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Da sve vbude zanimljivije, Leh je večeras poveo u prvom minutu golom Veldea, ali je ostatak meča potpuno protekao u znaku domaćeg tima. Kadi i Ozobič su do poluvremena izborili preokret, a u nastavku su Medina, Kadi i Huseinov dotukli goste iz Poljske.

U pobedničkoj ekipi su nastupili crnogorski internacionalci, bivši fudbaleri Partizana, odnosno Crvene zvezde - Marko Janković i Marko Vešović.

Najveća drama viđena je u duelu RFS-a i HJK Helsinkija u Rigi. RFS je u regularnom toku meča uspeo da anulira minimalnu prednost finskog tima iz prvog meča, pa je odluka o putniku u drugo kolo pala posle penal-serije, gde je RFS bio uspešniji.

Naš Veljko Birmančević ponovo je bio strelac za ekipu Malmea koja je gostovala Vikinguru na Islandu posle pobede od 3:2 u prvom meču.

Vikingur je poveo sa 1:0 golom Gunarsona u 10. minutu, Birmančević je izjednačio u 34, a Bejmo je pred kraj prvog poluvremena pogodio za preokret - 1:2.

Kada je Kristijansen na početku drugog poluvremena pogodio za 1:3, izgledalo je da je priča završena, ali je islandski tim uspeo da izjednači na 3:3, pa je finiš meča bio prilično uzbudljiv. Ipak, ostalo je 3:3, pa Birmančevićev Malme ide dalje.

Nikšićka Sutjeska je i na svom terenu poražena od Ludogoreca, ovoga puta 1:0, pa je imajući u vidu i poraz od 2:0 iz prvog meča eliminisana iz kvalifikacija za LŠ.

Poražene ekipe će takmičenje nastaviti u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu konferencija.

Rezultati:

RFS (Letonija) - Helsinki (Finska) 2:1, prvi meč 0:1 (RFS prošao posle penala)
Linkoln (Gibraltar) - Škupi (Makedonija) 2:0, prvi meč 0:3
Karabag (Azerbejdžan) - Leh (Poljska) 5:1, prvi meč 0:1
Žalgiris (Litvanija) - Balkani (tzv. Kosovo) 1:0 posle produžetaka, prvi meč 1:1
Šerif (Moldavija) - Zrinjski (BiH) 1:0, prvi meč 0:0
Hibernijans (Malta) - Šamrok (Irska) 0:0, prvi meč 0:3
Klaksvik (Farska Ostrva) - Bodo/Glimt (sreda), prvi meč 0:3
Tirana (Albanija) - Didelanž (Luksemburg) 1:2, prvi meč 0:1
Sutjeska (Crna Gora) - Ludogorec (Bugarska) 0:1, prvi meč 0:2
Vikingur (Island) - Malme (Švedska) 3:3, prvi meč 2:3.