21:54

Važne pobede.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Fudbaleri Panatinaikosa i zagrebačkog Dinama upisali su večeras važne pobede u prvim mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Panatinaikos je kao gost pobedio ukrajinski Dnjepar rezultatom 3:1, dok je Dinamo kao domaćin razbio Astanu - 4:0.

"Srpski" PAO sa Ivanom Jovanovićem na klupi i Filipom Đuričićem i Filipom Mladenovićem u ekipi je stigao do važne pobede nad ukrajinskim timom.

PAO je poveo golom Šporara u 10. minutu, a sve dileme oko pobednika rešio je upravo naš Filip Đuričić pogotkom u 74. minutu, posle asistencije Verbića.

Ubedljivu pobedu potvrdio je Jonidis iz penala u 84. minutu.

Počasni pogodak za Ukrajince postigao je Kaplienko u 90. minutu.

Dinamo nije dopustio iznenađenje na svom "Maksimiru", pošto je ubedljivo slavio protiv Astane rezultatom 4:0.

Zagrepčani su sve dileme oko pobednika rešili već u prvom poluvremenu kada su imali tri gola prednosti. U 36. minutu pogodio je Bruno Petković, a onda je na scenu stupio Ivanušec. On je pogađao u 41. i 43. minutu, da bi pobedu i svoj het-trik potvrdio u 56. za 4:0.

Revanš mečevi na programu su naredne nedelje, ali deluje da će biti samo formalni, jer su i Dinamo i PAO opravdali uloge favorita.