LŠ (Kval) - Farani su priča godine, Klaksvik preokrenuo i Molde i grabi ka Ligi šampiona!

utorak 08.08.2023.
22:40

Kakva priča...

EPA-EFE/Adam Ihse SWEDEN OUT

Fudbaleri Klaksvika pričaju najlepšu fudbalsku priču ovog leta, pošto su večeras pobedili Molde rezultatom 2:1 i tako stekli prednost pred revanš u Norveškoj.

Klaksvik je nastavio da živi svoj san, krenuo je od prvog kola kvalifikacija kada je eliminisao prvog favorita Ferencvaroš, a potom i drugog - švedski Haken.

Ipak, Farani se nisu tu zaustavili pošto su večeras posle preokreta pobedili Molde - 2:1.

Apsolutni heroj bio je Arni Frederiksberg, koji je postigao već po dva gola i Ferencvarošu i Hakenu, pa je isto ponovio i večeras!

Nije sve tako dobro počelo za Farane, jer je Eikrem u 49. minutu doneo prednost Moldeu.

Ali, onda je usledio istorijski preokret. U 64. minutu Frederiksberg je iznenadio golmana, iskosa sa desne strane je umesto centaršuta poslao loptu u prvi ugao za 1:1.

Još veću majstoriju izveo je u 86. minutu kada je sa dvadesetak metara zategao i pogodio prvi gornji ugao za 2:1.

Klaksvik je sačuvao prednost do kraja i ima šansu da se domogne plej-ofa i osigurane Lige Evrope!