utorak 25.07.2023.
19:55

Odigrane prve dve utakmice.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Fudbaleri Žalgirisa i Galatasaraja remizirali su rezultatom 2:2, dok je Helsinki pobedio Molde - 1:0 u prvim mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Žalgiris je poveo, Galatasaraj je u finišu preokrenuo i delovalo je da će tu biti kraj, ali je onda litvanski šampion došao do velikog remija.

Nakon što nije bilo golova u prvom poluvremenu, Ojevusi je pogodio u 48. minutu za vođstvo domaće ekipe.

Ipak, onda je u igru ušao Dris Mertens da "pogura" goste iz Istanbula. U 75. minutu je najpre pogodio Bardakči za 1:1, a onda je Mertens u 78. asistirao Dervisogluu za 1:2.

Litvanski šampion se nije predavao i u poslednjim trenucima meča Kazlauskas je pogodio za konačnih 2:2.

Helskinki je kao domaćin upisao veliku pobedu protiv norveškog Moldea, pošto je golom Keskinena u 25. minutu slavio minimalnim rezultatom 1:0.