LŠ (kval) - Hesus se pojavi u Litvaniji, Bodo nemilosrdan prema Srbima u RFS-u!

utorak 23.07.2024.
19:56

U dosadašnjem toku dana završene su tri utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jagiellonia Białystok

Fudbaleri norveškog Bodo Glimta ubedljivo su kod kuće slavili protiv šampiona Letonije RFS-a rezultatom 4:0 i tako praktično obezbedili prolazak u narednu rundu kvalifikacija.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prvih 45 minuta kada je domaćin stekao tri gola prednosti.

Prvi je mrežu Letonaca zatresao August Mikelsen, da bi u 18. prednost Bodoa udvostručio Ulrik Saltnes.

Na 3:0 povisio je Oskar Kapskarmo u 40. minutu, a konačan rezultat postavio je Mikelsen svojim drugim golom u 76.

Gostima nisu pomogli ni srpski internacionalci Stefan Panić i Darko Lemajić koji su nastupili u Bodou.

Identičnim rezultatom šampion Poljske Jagijelonija savladala je kao gost protiv Panevežisa u Litvaniji, te tako verovatno najavila okršaj upravo sa Bodom u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zablistao je danas fantastični 33-godišnji Španac Hesus Imaz koji je svojim het-trikom za manje od pola sata odlučio pobednika ovog meča.

Pogađao je Imaz redom u 15, 28. i 29. minutu, da sve nade Litvanaca pokopao Kristofer Hansen u 80. minutu susreta.

Pobedu u gostima ostvario je i Karabag koji je u Gibraltaru dobio Linkoln Red Imps rezultatom 2:0.

Prvak Azerbajdžana poveo je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena pogotkom Žuninja, a konačan rezultat postavio je Toral Bajramov u 75.

Pobednik ovog dvomeča igraće u narednom kolu kvalifikacija sa boljim iz duela između bugarskog Ludogoreca i beloruskog Dinama iz Minska.