22:28

Favoriti uspešni.

EPA-EFE/LAURENT GILLIERON

Fudbaleri Glazgov Rendžersa i PSV Ajndhovena plasirala su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Rendžers je večeras remizirao u Švajcarskoj protiv tamošnjeg prvaka Serveta, bilo je 1:1, a kako su Škoti u prvom meču slavili sa 2:1 uspeli su da se plasiraju u narednu rundu.

Poveo je Servet u 22. minutu kada je  Derek Kutesa prelepim pogotkom savladao golmana "policajaca" Batlanda.

Gol vredan plasmana Glazgov Rendžersa u plej-of postigao je kapiten ove ekipe, desni bek Džejms Tavernije posle samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, nakon što je sjajno ispratio centaršut Hrvata Barišića i glavom pogodio mrežu Serveta.

PSV iz Ajndhovena dokazao je i u revanšu da je mnogo bolja ekipa od austrijskog Šturma i slavio u Gracu sa 3:1. U prvom meču na svom terenu "filipsovci" su rešili u svoju korist rezultatom 4:1.

Večeras je dobro počelo za Šturmkoji je poveo u 26. minutu golom Vilijama Boulinga, ali se u nastavku o svemu pitao holandski velikan.

Izjednačio je PSV već posle pet minuta pogotkomDžoija Vermana, a gosti su do potpunog preokreta stigli u 40. minutu preko iskusnog centarfora Luka de Jonga.

Konačan rezultat postavio je PSV-ov novajlija Rikardo Pepi iz penala pet minuta pre kraja meča.