sreda 09.08.2023.
21:56

Presudio Brazilac Bernard.

EPA/JOSE COELHO

Fudbaleri Panatinaikosa pobedili su Olimpik iz Marseja na svom stadionu sa 1:0, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u "stazi pratilaca".

Buran meč u Atini rešen je u 83. minutu, kada je rezervista Bernard matirao golmana Lopeza.

Bivši igrač Evertona i Šahtjora je i pokrenuo akciju za gol, utrčao u kazneni prostor i dobio sjajan pas od Joainidisa, posle kog je sa desetak metara rutinski pogodio mrežu, za 1:0.

PAO je na taj način materijalizovao brojčanu prednost na terenu, zbog crvenog kartona Kongdogbije u 65. minutu.

Za grčkog vicešampiona, kog sa klupe vodi naš trener Ivan Jovanović, od starta je igrao Filip Đuričić, umesto kog je ušao upravo Bernard u 73. minutu. Filip Mladenović je šansu dobio od 78. minuta.

Revanš se igra za šest dana u Marseju, a pobednik ovog dvomeča će se u plej-ofu sastati sa Bragom ili TSC-om. Braga je mnogo bliža prolasku, pošto će u Bačku Topolu doneti prednost od 3:0.