utorak 02.08.2022.
21:56

Bez pobednika u derbiju ove runde.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Fudbaleri Monaka i PSV-a remizirali su rezultatom 1:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

PSV je u Monte Karlo došao osokoljen peharom u Superkupu Holandije i dobro je otvorio meč. U 38. minutu sjajni Luk de Jong, kapiten i povratnik u tim, proigrao je Virmana za 0:1.

Ipak, Monako se nije prodavao i preuzeo je kontrolu i imao posed lopte i više šansi.

Takumi Minamino je bio najopasniji u redovima Monaka, imao je prvu veliku šansu u 40. minutu, kada ga je zaustavio golman Benitez. I u 49. minutu Minamino se našao u dobroj prilici, ali je bio neprecizan.

Monako je nastavio da napada i u 80. minutu uspeo je da dođe do izjednačenja. Mataco je izveo prekid, a Disasi bio na pravom mestu za 1:1.

U finišu je čak i Fofana mogao da preokrene i donese pobedu Monaku, ali promene rezultata nije bilo, pa ćemo odluku o tome ko će u plej-of saznati u revanšu za sedam dana.