LŠ (kval): Nikoliću slađi remi, gosti u povoljnoj situaciji

21:21

Nastavljaju se kvalifikacije za najelitnije evropsko takmičenje.

EPA-EFE/LAURENT GILLIERON

Danas su na programu utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ranije danas, Dinamo iz Zagreba slavio je protiv Astane u gostima rezultatom 2:0.

Marko Nikolić je sa Videotonom ostvario jako dobar rezultat pred revanš u Mađarskoj pošto je u Švedskoj odigrao nerešeno 1:1 sa Malmeom. Poveli su domaćini preko Andersa Kristijansena u 62. minutu, a konačan rezultat postavio je Loik Nego.

Priliku da zaigraju za šampiona Mađarske imali su Marko Šćepović (82 minuta), Danko Lazović (89 minuta) i Stefan Šćepović koji je zamenio iskusnog napadača.

BATE Borisov pobedio je Karabag u Azerbejdžanu minimalnim rezultatom, a jedini pogodak na meču delo je Stanislava Draguna u 36. minutu. Celu utakmicu za ekipu iz Belorusije odigrali su srpski internacionalac Aleksandar Filipović i nekadašnji fudbaler Vojvodine Mirko Ivanić.

Slavija je u Pragu remizirala protiv Dinama iz Kijeva, gosti su poveli u 82. minutu preko Bendžamina Verbića, da bi gosti u poslednjem minutu meča iz penala Česi postavili konačnih 1:1 preko Hušbauera sa penala.