LŠ (kval) - Pešićeva asistencija u "petardi" Ferencvaroša, Mitjiland rutinski u Andori

utorak 23.07.2024.
22:11

Nastavlja se drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

FC Midtyilland

Ferencvaroš je na domaćem terenu deklasirao ekipu TNS-a iz Velsa rezultatom 5:0 i tako gotovo sigurno overio plasman u narednu rundu takmičenja.

Nisu "sveci" imali šanse gotovo nijednog trenutka u Budimpešti gde je Fradi jasno stavio do znanja ko se pita sa tri gola tokom prvih 45 minuta.

Prilično raspoloženi Adama Traore doveo je svoj tim u vođstvo u 15. minutu, da bi se među strelce upisao i šest minuta kasnije, ovoga puta na asistenciju bivšeg napadača Crvene zvezde Aleksandra Pešića.

Na 3:0 u 34. minutu povisio je Kristofer Zakarijasen, a Traore je kompletirao het-trik u 54. minutu.

Konačan rezultat postavio je Markinjos sa penala u 62. i tako poslao svoj tim u treće kolo kvalifikacija za LŠ verovatno na Mitjiland.

Prvak Danske bio je siguran u Andori gde je poražena Santa Koloma sa 3:0.

Gosti su poveli u 12. minutu golom Frankulina, a prednost je uvećao Osman Dabo u 28. minutu.

Pobedu Mitjilanda kompletirao je Aral Šimšir u 63. minutu, pa Dance samo formalnost u vidu revanša na domaćem trenu deli od trećeg kola kvalifikacija za najelitnije evropsko klupsko takmičenje.