LŠ (kval.) – PSV dobio triler protiv Monaka, Kijevljani su gospodari produžetaka!

utorak 09.08.2022.
23:04

Mnogo uzbuđenja na poslednja dva meča večeri. Ajndhoven slavi Luka De Jonga.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Nakon poslednja dva večerašnja duela u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, u stazi pratilaca, plasman u plej-of izborili su PSV i Dinamo Kijev.

Holanđani su izbacili Monako i slavili posle drame, a Ukrajinci Šturm. Dinamo je pobedio sa 2:1. Obe utakmice rešene su posle produžetaka.

U Ajndohovenu se igrala “lepotica” ove runde, a kao pobednik je izašao PSV, koji je pobedio sa 3:2. U prvoj utakmici u Monaku bilo je 1:1.

PSV je na poluvremenu vodio 1:0, pogotkom Firmana u 21. minutu.

U nastavku je viđen veliki preokret.

Čileanac Maripan je izjednačio u 58. minutu, a vođstvo Monaku od 1:2 doneo je Ben Jeder u 70. minutu.

Dvomeč je u produžetke odveo Gutjerez u 89. minutu.

Heroj domaćih bio je povratnik Luk De Jong, koji je savladao Nubela u 109. minutu, i zakazao “filipsovcima” okršaj sa Glazgov Rendžersom u plej-ofu. On je gol postigao u svom stilu, udarcem glavom sa pet metara. De Jong je još jednom potvrdio da je igrač za velike utakmice.

Dinamo je izbacio Šturm nakon 120 minuta fudbala u Gracu.

Ukrajinci su doneli u Austriju prednost od 1:0, ali je ona anulirana pogotkom Hojlunda u 27. minutu. To je bio i konačan rezultat nakon regularnih 90 minuta.

Kijevljani su u ovim kvalifikacijama pravi gospodari produžetaka. Preko njih su prošli Fenerbahče u drugom kolu, a sada i Šturm. Rezervista Vičarenko je bio koban po domaći tim u 107. minutu, za 1:1.

Šturm je od 106. minuta igrao sa desetoricom, zbog crvenog kartona Sarkarie.

Dinamo je to odmah kaznio i trijumfovao. Gol za 1:2 dao je Cigankov u 112. minutu

Dinamo Kijev će se za ulazak u Ligu šampiona boriti sa Benfikom, sa kojom je prošle godine igrao u grupnoj fazi elitnog takmičenja.