utorak 02.08.2022.
22:56

Union nosi dva gola prednosti u Glazgov.

EPA-EFE/ROBERT PERRY

Fudbaleri belgijskog Union Sent Žiloaza savladali su Rendžers iz Glazgova na domaćem terenu rezultatom 2:0 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Imali su Škoti veći posed lopte, ali je više šuteva ka golu protivnika uputila domaća ekipa.

Nakon uvodnih minuta ispitivanja snaga, Belgijanci su prvi ozbiljnije zapretili i u 27. minutu poveli golom Tedija Teume. Francuski fudbaler imao je vremena da prihvati loptu u protivničkom šesnaestercu i preciznim udarcem pošalje loptu u gol.

Igrao se 76. minut kada je za Union dosuđen penal nakon igranja rukom odbrambenog igrača gostujućeg tima. Odgovornost je preuzeo napadač Dante Vanzeir i sigurnim šutem postigao gol i postavio konačan rezultat 2:0.

Izabranici Đovanija van Bronhorsta imaće težak zadatak u revanš meču koji je na programu za sedam dana u Glazgovu.