sreda 25.07.2018.
22:42

Ekipa Brendana Rodžersa dobro je otpočela drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

EPA-EFE/ROBERT PERRY

Prvak Škotske slavio je na svom terenu protiv norveškog Rozenburga sa 3:1 (1:1).

Interesantno, "Kelti" su primili prvi gol na utakmici.

Igrao se 16. minut, Bendtner je proigrao Melinga, a ovaj je uputio dobar udarac ka golu rivala iz kaznenog prostora, Gordon je bio nemoćan, gosti su poveli na "Seltik parku".

Ipak, pred kraj prvog dela igre, u 43. minutu, Skot Sinkler proigrava novajliju Eduarda, koji postiže svoj drugi gol u kvalifikacijama za LŠ ove sezone.

Ovaj momak ima 20 godina, došao je u Glazgov iz Pari sen Žermena, plaćen je letos za Seltik rekordnih 10,5 miliona evra, a prethodno je godinu dana igrao na pozajmici u slavnom škotskom timu.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, a na samom startu nastavka domaćin dolazi do preokreta.

Skot Braun je dodao loptu do Nšama, ovaj je fantastično prevario čuvara, namesto se na udarac sa ivice kaznenog prostora, zahvatio je loptu i sjajno je plasirao u mrežu Rozenburga za 2:1.

U 75. minutu, fantastični Eduard beži odbrani norveške ekipe, a onda u maniru prekaljenog golgetera lobuje golmana protivničke ekipe i postavlja konačan rezultat utakmice.

Sjajan gol, zaista sjajnog mladog fudbalera.

Seltik: Gordon, Gamboa, Hendri, Ađer, Tirni, MekGregor, Braun, Nšam (Rogić), Forest, Eduard, Sinkler

Rozenburg: Hansen, Hedenštad, Reginijusen, Hovland, Meling, Jensen, Lundemo (Soderlund), Trondsen, Heland (Gerbaš), Bendtner, Levi