LŠ (kval) - Senić srušio žilave Jermene, Karabag na Gibraltaru strepeo do poslednjeg zvužduka

utorak 11.07.2023.
20:16

Ovog popodneva odigrane su tri utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

EPA-EFE/FEHIM DEMIR

Prvak Bosne i Hercegovine Zrinjski savladao je ekipu Urartua u Jermeniji rezultatom 1:0.

U veoma tvrdom meču sa čak sedam žutih kartona, gol odluke postigao je Matej Senić u 89. minutu meča.

Karabag je opravdao ulogu favorita u Gibraltaru gde je u poslednjim trenucima susreta savladao Linkoln sa 2:1.

Domaćin je stigao do šokantnog vođstva u 25. minutu preko Kike Gomez, da bi u drugom poluvremenu usledio preokret.

Redon Šiša izjednačio rezultat u 58. minutu, a pobedonosni pogodak postigao je Jasin Benzija u četvrtom minutu nadoknade vremena.

U meču između Žalgirisa i makedonske Struge u Litvaniji nije bilo pogodaka.