21:36

Češki tim siguran protiv Šerifa.

EPA/DOMENECH CASTELLO

Viktorija Plzen uspela je da se plasira u plef-of Lige šampiona nakon pobede nad Šerifom iz Tiraspolja.

Češki tim imao je prednost posle prve utakmice i pobede od 2:1 u Moldaviji, a istim rezultom završen je i revanš meč.

Fudbaleri Viktorije su na stadionu u Plzenu prvi stigli do vođstva golom Jana Klimenta već u 10 minutu

U 27. minutu domaća ekipa imala je priliku da duplira prednost, ali je Tomas Čori bio neprecizan sa bele tačke.

U 47. minutu dosuđen je novi jedanaesterac, ali ovoga puta za gostujuću ekipu. Siguran sa penala bio je Ibrahim Akanbi za 1:1.

Konačan rezultat od 2:1 postavio je Džon Moskera golom u 62. minutu, te je Vitkorija sa ukupnim rezultatom 4:2 uspela da obezbedi plasman u plef-of.

U toj fazi takmičenja igraće protiv boljeg iz duela Karabag - Ferencvaroš.