petak 07.08.2020.
22:58

Portugalac postigao dva gola, ali nije bilo dovoljno...

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Liona ostvarili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona i pored večerašnjeg poraza od Juventusa u Torinu rezultatom 2:1.

Prva utakmica u Francuskoj završena je pobedom Olimpika 1:0 koji je prošao dalje zbog pravila gola u gostima.

Nije dobro krenulo po Juve koji je počeo meč dosta nervozno, a to se i videlo u 10. minutu kada je Betankur po oceni Cvajera napravio prekršaj u kaznenom prostoru.

Dva minuta kasnije, Memfis Depaj je stavio loptu na kreč i lepom "panjenkom" savladao nemoćnog Šćešnog.

Krenuo je od tog trenutka domaćin mnogo ofanzivnije, pa je tako Bernardeski propustio priliku da izjednači nakon sjajnog solo-prodora, ispred njega isprečio se Marselo koji je uklizao u poslednjem trenutku.

U finišu poluvremena, Ronaldo je zapretio iz slobodnog udarca kada je Lopez morao da interveniše, da bi u 43. minutu Cvajer dosudio penal za "bjankonere" nakon igranja rukom Depaja u živom zidu.

Precizan sa bele tačke bio je Kristijano Ronaldo.

baner kazino

Nastavak igre doneo nam je mnogo uzbuđenja, naročito od 60. minuta kada je Kristijano Ronaldo fantastičnim udarcem sa distance levom, slabijom nogom savladao golmana Liona.

Pokušavao je Juventus da totalnom ofanzivom razbije čvrst blog ekipe Rudija Garsije koja je povremenim kontrama na drugoj strani pokušavala da i ranije reši pitanje pobednika u ovom dvomeču.

Lion je u 79. minutu tražio penal zbog reakcije odbrane Juventusa u kaznenom prostoru, ali Cvajer je nakon VAR snimka procenio da nije bilo elemenata za jedanaesterac.

Do kraja meča "bjankoneri" nisu uspeli da slome otpor, pa su Francuzi napravili veliki podvig eliminacijom italijanskog šampiona.

Lion će se u četvrtfinalu Lige šampiona 15. avgusta u Lisabonu sastati sa Mančester sitijem koji je večeras eliminisao Real Madrid.

14:06

Nemamo sredinu zbog toga ispadamo od prosecnih ekipa, Sariju otkaz, Berni i Iguainu naci nove klubove

Droog
11:57

juventus.net mi nisu objavile komentar, zasto? zato sto sam napisao istinu? 'mazanje' sudija u evropi je mnogo teze nego u italiji. pozz za admine

03:53

Heeh, nije to Serie A da se sudije malo lakse podmazu. Lopovski klub zavrsava kako je zasluzio, makar u CL

scofield
02:50

Ne moze Ronaldo sam, jbg

Rio48
00:06

Jos sutra lepo da ispadne Barselona pa da gledamo pravi fudbalski turnir bez penaldzija iz Madrida, Barselone i Torina. Idemo, Atalanta!

Rio48
00:04

Bice to sjajan turnir u Lisabonu, bez ovih penaldzija iz Torina i Madrida. Neka pobedi fudbal... i Atalanta.

23:25

Tesko preziviti u Torinu,i jos da nemaju Ronalda bila bi to prosecna ekipa za 4 mesto u seriji a.

Boginja iz Bergama
23:18

Svaka cast Lionu dobro ce im doc finansijska inekcija od lš za sledecu sezonu, Lion uopce nije dobra ekipa koliko je Juventus nesposoban i traljav, za 180 minuta ne mogu nadigrat sedmoplasirani tim Francuske lige...Ovo postaje sve gore, rekao sam po dolasku Sarija da Juve trofej lige prvaka nece vidjet, a i dan danas mi je nejasno zasto otjerase Alegrija, covjek je uzimao svake godine skudeto al glatko, kup i superkup dok je Sari uzeo seriu a samo zbog katastrofalne konkurencije ... Ubacit od prvog minuta Higuaina i Bernardeskija koji zajedno ne znam imajul 5 golova u sezoni, a ostavit na klupi Dibalu zaista je zalosno, gdje i Dibali karijera prodje...Na sve to treba dodat da Sari uistinu nema plan B, gori ti pod nogama treba ti gol za prolaz imas jos 10 minuta, on vadi povređenog Dibalu i gura igraca koji ima 50 minuta u nogama za seniore ove sezone, kakav je to potez ja i dalje ne kontam...Ovako loš juventus piša po Interu i svima u Italijii....Mislim da ce im doc tezak period ako nastave dovodit igrace poput Dzana,Remzija,Rabiota i ostalih besplatnih klijenata koji su dovedeni samo da bi bili prodati...Jedino mi je zao Bufona, takva legenda je zasluzila da podigne i taj teofej koji fali al sa ovakvom igrom i ovakvim pristupom mislim da se điđi nece penzionisat do šezdeset druge...

zeks
23:17

Ovaj Juventus je mnogo losiji nego prethodnih godina kad su igrali dva finala. Prosle godine ih Ajaks razbio, sad jos slabiji Lion. Protiv nekih jacih ekipa ne bi imali apsolutno nikakve sanse

Celtic FC
23:14

Auuu, pa ispadoše oba lopovska kluba... znači i ove godine će LŠ biti osvojena kao i prošle, a ne pokradena kao ranijih godina.

juvealexx
23:04

C Ronaldo se svojski trudio večeras i svaka mu čast na tome ali ostatak ekipe nije bio "na nivou" uz ozljedu dybale ključnog igrača u napadu Juventusa i večeras neraspoloženog rabiota i bentancura , i nije moglo drugačije završiti

A sada se nadam za "dobrobit" Juventusa da debil na klupi zvani maurizio sarri dobija otkaz zajedno sa paraticijem ,idite u Manchester utd obojica dok još možete Juventus ste "uništili" na redu je Manchester utd

Bádr Hari
23:01

ma dzabe sto su ispali kad je izlizani meni opet pokvario vece i sad ja moram da aktiviram svoje brojne profile kao sto su manch city,04,xenon,mrki789,suarez9 i da dejstvujem. :D

tanzar
23:17

Ni ti ni onaj drugi niste kasvetni

LUZERPOOL
03:20

Idi na chat od Parova, ti covece tamo visis dan, noc.

Wolverine
23:01

Koliko sam puta napisao i opet ću: Koja god ekipa ima baksuza Iguaina i Bufona... nema šanse.. sem u namještenim domaćim prvenstvima.

Бојовић Милан
23:00

Lion, Atalanta, Red Bul Lajpcig...i sutra još Napoli da prođe da gledamo još jednu Ligu Evrope. Haha Gospode dragi...

Ronaldinjo_10
23:00

Glatko osvoje Seriju A, a u LŠ ispadaju od Ajaksa i Liona, kesa od ekipe.

TheMagician
23:11

Kesa od lige..

Mirjevac
23:43

Kako glatko, kad su knap osvojili ligu, mala je razlika, da nisu Inter i Lazio sami kiksovali, jedan od njih bi bio prvi a jedan drugi, Juve bi tek treci bio! Slaba igra, slab trener, i igraci nisu bas neki, da imaju nekoliko odlicnih igraca ali u vecini su slabi! Nemoze se igra formirati na igraca koji ima 35 godina i posle se pitaju kako to da su izgubili!