utorak 27.11.2018.
20:46

Fantastično veče reprezentativca Srbije.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Dvema utakmicama Lige šampiona u terminu od 18.55 započeto je peto kolo najelitnijeg evropskog takmičenja.

GRUPA E

Ajaks je na gostujućem terenu slavio protiv AEK-a u Atini sa 2:0, a najbolji fudbaler na terenu bio je reprezentativac Srbije Dušan Tadić.

"Kopljanici" su imali više od igre tokom većeg dela meča, ali su to uspeli da materijalizuju tek od 68. minuta kada je Tadić doveo svoj tim u prednost iz penala koji je dosuđen kada je Livaja zaradio isključenje zbog igranja rukom.

Četiri minuta kasnije, Duća je postigao svoj drugi gol kojim je Ajaksu obezbedio plasman u narednu rundu Lige šampiona. Majstorije Srbina možete pogledati OVDE.

GRUPA G

Viktorija Plzen je iznenadila mnoge u Moskvi pošto je trijumfovala nad CSKA rezultatom 2:1.

Poveli su Rusi sa penala golom Nikole Vlašića u desetom minutu, gosti su mogli do izjednačenja pre odlaska na odmor, ali je Prohaška promašio kazneni udarac minut pre kraja prvog dela meča.

Međutim, isti igrač je ispravio svoju grešku u 56. minutu kada je savladao Akinfeeva, a potpuni preokret u Moskvi doneo je Lukas Hejda u 81. minutu susreta.