LŠ (poluvreme) - Barsa sigurna, Slavija opet muči Inter, iznenađenje na "Enfildu"!

sreda 27.11.2019.
21:49

Blickrig Salcburga u Belgiji, Ajaks vodi u Francuskoj, Benfika u Nemačkoj.

Beta/AP Photo/Emilio Morenatti

Grupa E

Genk - Salcburg 0:2
Liverpul - Napoli 0:1

U finišu prvog poluvremena utakmice u Belgiji gosti su stigli do lepe prednosti, Daka je bio strelac u 43. minutu, da bi se dva minuta kasnije u listu strelaca upisao i Minamino.

Najpre je domaćin doživeo peh, Fabinjo se povredio, pa je na teren prinudno morao Vajnaldum.

Samo dva minuta kasnije, Napoli je poveo, strelac Mertens, na asistenciju Di Lorenca.

Sudija je proveravao da nije bilo faula u akciji koja je dovela do pogotka, ali je gol ipak ostao priznat i nakon što je VAR umešao prste.

Grupa F

Barselona - B. Dortmund 2:0
Slavija Prag - Inter 1:1

Barsa je sigurna protiv nemačkog sastava, poveli su u 29. minutu, strelac Luis Suarez, na asistenciju Lionela Mesija.

Samo četiri minuta kasnije, isti dvojac ponovo u centru pažnje, ali su zamenili uloge, Suarez je asistirao Mesiju za 2:0.

Barsa daleko bolji rival, videćemo da li "Milioneri" mogu da se trgnu u nastavku.

Inter je poveo u Pragu preko Lautara Martineza u 19. minutu, asistirao mu je Lukaku.

Ipak, Slavija je došla do poravnanja u 37. minutu gosti su skrivili penal, koji je u pogodak pretvorio Suček.

Grupa G

Zenit - Lion 2:0 (1:0)

Lajpcig - Benfika 0:1

Pomalo iznenađujuć rezultat u Nemačkoj, ali Benfika se ne predaje.

Igrao se 20. minut kada su gosti iz Lisabona stigli do prednosti, strelac je bio Pici.

Grupa H

Valensija - Čelsi 2:2 (1:1)
Lil - Ajaks 0:1

Poveli su "Kopljanici" već u prvih par minuta, greška levog beka Lila, iz koje su gosti napravili sjajnu akciju, Tadić je na kraju poslao jako lep i precizan pas ka Zijehu, koji je efektnim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo prednost ekipi iz Amsterdama.