LŠ - Rezervisti poveli Juve ka četvrtfinalu

sreda 22.02.2017.
22:35

Fudbaleri Juventusa napravili su krupan korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su kao gosti savladali Porto golovima rezervista Marka Pjace i Danija Alveša.

Beta/AP Photo/Paulo Duarte

Aktuelni šampion Italije jako je blizu plasmana u četvrtfinale Lige šampiona već nakon prvog meča sa Portom. Juventus je kao gost slavio rezultatom 2:0 (0:0) a pobedu "Staroj Dami" doneli su rezervisti.

Domaćin večerašnje utakmice uspeo je da parira Juventusu samo u uvodnih petnaestak minuta, ali je sredinom prvog poluvremena viđen detalj koji je odredio dalji tok meča.

Levi bek Porta Aleks Teles zaradio je dve javne opomene u razmaku od samo trideset sekundi, pa je portugalski tim bio primoran da protiv Juventusa igra sa desetoricom više od sat vremena.

Juventus je u prvom poluvremenu najčešće pretio preko Dibale, upravo je Argentinac pogodio stativu u prvom minutu nadoknade vremena, ali treba spomenuti i pokušaj Gonzala Iguaina iz 39. minuta kada je Iker Kasiljas pokazao da još uvek ima dobar refleks.

Porto je u drugo poluvreme ušao sa opredeljenjem da brani svoj gol i stvari su išle u pravom smeru za domaće sve do sredine drugog dela, kada Masimilijano Alegri povlači dva odlučujuća poteza i rešava pitanje pobednika.

Strateg Juventusa prvo je na teren poslao Marka Pjacu koji posle pet minuta provedenih u igri koristi grešku odbrane Porta i dovodi Juventus u prednost.

Pogodak Marka Pjace pogledajte OVDE!

Odmah nakon vodećeg gola Alegri u igru šalje Danija Alveša, a Brazilac je nakon šezdesetak sekundi od ulaska na teren ušao u priliku i pogodio mrežu gola koji je čuvao Iker Kasiljas.

Rezervisti su na taj način probili bunker Porta i doneli Juventusu prednost koja će najverovatnije biti dovoljna da se još jednom obezbedi plasman među osam najboljih u Evropi.

Revanš susret na programu je 14. marta u Torinu.