utorak 12.03.2019.
22:54

Čudo u Torinu!

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Juventusa plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona pošto su na svom terenu pobedili Atletiko sa 3:0.

Tako je italijanski tim nadoknadio prednost Madriđana iz prve utakmice koju su "Jorgandžije" dobile rezultatom 2:0.

Krenuo je domaćin u totalnu ofanzivu od prvog minuta, a trebala su im tek četiri da prvi put zatresu mrežu na večerašnjem susretu.

Pogodio je Kjelini, ali je njegov gol poništen zbog prekršaja Ronalda nad Oblakom.

Usledio je zatim veliki pritisak fudbalera Juventusa, a to im se isplatilo u 27. minutu kada je Kristijano Ronaldo postigao gol nakon centaršuta Bernardeskija sa desne strane.

Nastavili su se udari "Bjankonera" koji su pretili preko Bernardeskija i Ronalda, dok je sa druge strane zapretio Morata u poslednjim trenucima prvog dela meča.

Nisu dugo domaći navijači čekali na još veću radost pošto je Kristijano Ronaldo postigao svoj drugi pogodak tek tri minuta po početku drugog poluvremena.

Nakon toga usledio je nešto mirniji period utakmice bez veliki šansi, da bi se sve zakuvalo ulaskom Moisea Kina koji se u 82. minutu našao u odličnoj prilici koju je promašio.