22:55

Grujić i drugovi nisu uspeli da eliminišu englesku ekipu.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su večeras eliminisali Porto.

"Plavci" su posle trijumfa u prvom meču od 2:0, izgubili kao domaćin rezultatom 1:0 što je bilo dovoljno za prolaz ekipe iz Londona.

U ne naročito zanimljivom prvom poluvremenu, vredan pomena bio je jedino pokušaj Korone koji je unutar kaznenog prostora šutirao daleko preko gola.

Pokušao je Seržo Konseisao da razmrda "zmajeve" izmenama, pa je tako iz igre izašao i reprezentativac Srbije Marko Grujić kojeg je zamenio Evanilson.

Uzvratio je Čelsi preko Pulišića čiji je udarac izblokirao jedan od defanzivaca Porta.

Do kraja meča nismo videli praktično ništa bitno, a onda trenutak magije, igrao se četvrti minut nadoknade kada je Mehdi Taremi fantastičnim "makazicama" pružio nadu Portugalcima da bi možda i mogli do produžetaka.

Ipak, bilo je prekasno, pa je Čelsi ukupnim rezultatom 2:1 prošao dalje.

Ekipa iz Londona će se u polufinalu najelitnijeg evropskog takmičenja odmeriti snage sa boljim iz duela Liverpul - Real Madrid.

Prvi meč je dobila španska ekipa u Madridu sa 3:1.