LŠ (U19) - Fantastični Sitijevi klinci razbili Bajern!

utorak 25.11.2014.
18:20

Kao i obično, uoči mečeva Lige šampiona, odigrana je i većina susreta omladinskih ekipa aktera elitnog evropskog takmičenja. Danas je najviše pažnje izazvao pravi ''brodolom'' Bajernovih omladinaca u duelu sa Mančester Sitijem.

Ovaj meč je odigran u okviru Grupe E, a Mančester Siti je upisao i petu pobedu u ovom takmičenju, u isto toliko odigranih mečeva. Na svom terenu su danas deklasirali Bajern sa čak 6-0 i tako se dodatno učvrstili na čelnoj poziciji.

Adarabiojo, Barker i Ćelina su u prvom poluvremenu otklonili sve dileme, pa se u drugih 45 minuta ušlo vođstvom ''Građana'' rezultatom 3-0. U nsataku još tri lopte u mreži Bavaraca, dva puta je pogodio Birn, a konačnih 6-0 postavio je Ćelina svojim drugim golom.

Napad Bajerna predvodio je Pantović, fudbaler srpskog porekla, ali nije uspeo da dođe do izražaja.

U drugoj utakmici u okviru ove grupe, Roma je kao gost savladala CSKA sa 2-0.

U Grupi F, Barselona se približila plasmanu u drugu fazu takmičenja, pobedom nad APOEL-om rezultatom 3-2, a strelci za Katalonce bili su Padilja, Naćo i Koredera.

Čelsi
je u Grupi G doživeo prvi poraz, posle četiri vezane pobede, i to na gostovanju Šalkeu. Nemački klub je slavio sa 2-0, a oba gola postigao je Multaup u drugom poluvremenu.

Konačno, u Grupi H još jedna veoma ubedljiva pobeda, rezultatom 6-0, a ostvario ju je Šahtjor u duelu sa Bilbaom. Šahtjor dominira u ovoj grupi, a do današnje pobede predvodio ga je dvostruki strelac Borijačuk.