Luda utakmica i podela bodova, Kvaradona plesao, Serlot pogodio, pa se ispromašivao

utorak 28.03.2023.
20:06

Kakva utakmica!

Beta/AP Photo/Zurab Tsertsvadze

Fudbalske reprezentacije Gruzije i Norveške remizirali su rezultatom 1:1 u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2024.

Norvežani su poveli golom Serlota u 15. minutu, a izjednačio je Mikautadze u 61.

Bila je ovo prilično uzbudljiva i otvorena utakmica u kojoj ne bi bilo nezasluženo ni da je bilo pobednika.

Gol je pao iz prve velike šanse, Serlot je primio loptu na 20 metara od gola, namestio se i pogodio malu mrežu za 0:1.

Norvežani su lako mogli i do ubedljivijeg vođstva do kraja prvog dela igre. Serlot je imao novu šansu u22. minutu, ali je izblokiran. Potom je u 34. Mamardašvili odličnom odbranom zaustavio Elionusija, a potom je pored gola šutirao Aursens.

Gruzini su prvi put pripretili preko Kvaratshelije, koji je bio zamalo neprecizan u 39. minutu.

Domaći su u drugom delu zaigrali mnogo bolje, a izjednačenje je nagovestio Mikautadze koji je izblokiran u dobroj poziciji u 50. minutu, a potom je golman Niland zaustavio Kakabadzea.

U 61. minutu, Gruzija je izjednačila posle lepe akcije, koju je završio Mikautadze za 1:1.

Tada je krenuo niz prilika na obe strane. Odmah posle gola Lobjanidze je imao novu šansu, Niland je bio na mestu.

Onda je ponovo priliku imao Serlot u 72. minutu, morao je da reaguje bolje iz peterca, baš kao i u 76. minutu, kada je opet bio neprecizan.

Minut kasnije imao je šansu Odegard, iz neposredne blizine, ponovo nije bilo gola.

U nadoknadi su Norvežani tražili penal zbog igranja rukom, ali nije bilo dovoljno materijala za najstrožu kaznu.

Ovo su prvi osvojeni bodovi i za Gruziju i za Norvešku.