subota 01.04.2023.
15:59

Velika pobeda.

EPA-EFE/DAVID BORRAT

Fudbaleri Đirone pobedili su na svom terenu ekipu Espanjola rezultatom 2:1 u 27. kolu La Lige.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, pa ni golova, a onda je u drugom usledila prava ludnica.

Arnau Martinez je postigao gol u 53. minutu za vođstvo Đirone, ali se Espanjol vratio posle prve prave prilike i to preko Martina Brajtvajta, u 74. minutu.

Prethodno se prilično zakuvalo, Rejnier je dobio crveni karton sa klupe Đirone, što je i najavilo buran finiš.

Đirona je u finišu krenula u ofanzivu, Serhi Gomez je zaradio crveni karton, a Đironi je dosuđen penal. Odgovornost je preuzeo veteran Stuani koji je bio precizan za 2:1.

Đirona je sada skočila na čak 10. mesto sa 34 boda, dok je Espanjol sa 27 ostao prvi iznad crte i posle ovog kola bi ponovo mogao u zonu ispadanja.