Ludnica na "Anoeti", sedam golova i preokret Sosijedada

nedelja 24.09.2023.
16:08

Kakva utakmica...

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svojoj "Anoeti" ekipu Hetafea rezultatom 4:3 u šestom kolu La Lige.

Sosijedad je poveo, pa na poluvremenu gubio i onda je u nastavku dotukao tim Hosea Bordalasa.

Već u drugom minutu sjajni Takefusa Kubo je nastavio sa odličnim partijama ove sezone, postigao je efektan gol iskosa sa desne strane za 1:0.

Hetafe je uspeo u finišu prvog dela u potpunosti da preokrene rezultat, pošto je Alenja u 39. minutu izjednačio na 1:1. U poslednjim trenucima prvog dela, Borha Majoral je pogodio iz penala za 1:2.

Kada je Alguasil u 58. minutu napravio trostruku promenu i uveo Zubimendija, Merina i Ojarzabala, usledio je potpuni preokret.

Ojarzabal je u 61. minutu izjednačio iz penala na 2:2, a potom je Mendes u 66. preokrenuo za 3:2.

Ali, tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je do kraja palo još dva gola. U 89. minutu Ojarzabal je postigao drugi gol za 4:2, ali je Latasa u nadoknadi na kratko vratio nadu HEtafea za 4:3.

Treba istaći da su Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović odigrali po 90 minuta za tim Hetafea.

Sosijedad je sada šesti sa devet bodova, Hetafe je 11. sa sedam.