subota 17.10.2020.
15:27

Šta sve danas nismo videli!

EPA-EFE/Cath Ivill

Fudbaleri Evertona i Liverpula remizirali su rezultatom 2:2 u velikom derbiju petog kola Premijer lige.

Bio je ovo spektakularan meč u kom smo videli po dva gola na obe strane, ali i dve sumnjive odluke VAR sobe o kojima će se pričati.

Posle samo tri minuta igre, Robertson je u svom stilu prošao po boku i maestralno proigrao Manea, koji je zategao pod prečku za 0:1.

Ipak, trenutak o kom će se pričati, dogodio se posle samo nekoliko minuta. Van Dajk se našao u šansi iz drugog plana, Pikford mu je uleteo preoštro i povredio, usput, ovo bi bio i crveni karton, da VAR nije pokazao ofsajd poziciju.

Usledile su linije, geometrija, teško je moglo da se vidi koliko je Van Dajk bio u ofsajdu, ali su tako procenile sudije na terenu i u sobi.

Van Dajk je morao da izađe u 11. minutu, zamenio ga je Džo Gomez, a Džordan Pikford je pravi srećnik što je VAR signalizirao nedozvoljenu poziciju.

Ubrzo je Everton izjednačio, osetio se izostanak Van Dajka, pošto je u 19. minutu Rodrigez iz kornera pogodio Majkla Kina u trepavicu, Adrijan je mogao i bolje da reaguje - 1:1.

Do kraja poluvremena, i Everton je imao svoj peh, zbog povrede zadnje lože morao je da izađe kapiten Kolmen, a ušao je novajlija Godfri.

Do odlaska na odmor, Tijago Alkantara je imao dva opasna pokušaja sa distcance i to je bilo sve.

Baner

Drugo poluvreme donelo je još veći "šah" i taktično nadmudrivanje na sredini terena, pa je to uticalo na prave prilike. Istina, imali su Ričarlison i Rodrigez dobre pokušaje sa jedne i Henderson sa druge strane, ali su Pikford i Adrijan bili na visini zadatka.

I onda, kao što to obično biva, nestvarni Salah je iskoristio jedan poklon, loše ispucavanje, hvata volej iz prve i gađa malu mrežicu, u 72. minutu - 1:2.

Usledio je nešto bolji period Liverpula, Pikford je sa dve odlične intervencije zaustavio udarac Matipa glavom, a potom i bombu Salaha sa distance.

Karlo Anćeloti je morao da reaguje izmenama, odmah su ušli Sigurdson i Ivobi i Everton je reagovao na pravi način. Samo devet minuta posle primljenog gola, lepa akcija po levom boku, Dinj kao na tacni pronalazi Kalvert-Luina, koji je ponovo na pravom mestu, viši u skoku od Robertsona - 2:2.

Everton je u nadoknadi ostao sa igračem manje, pošto je Ričarlison žestoko udario Tijaga i zasluženo zaradio crveni karton.

Samo dva minuta kasnije, Tijago je proigrao Manea, ovaj vraća povratnu za Hendersona koji matira Pikforda za 2:3! Ipak, VAR soba je javila da je Mane bio u ofsajdu prilikom Alkantarinog dodavanja i gol je poništen. U nastavku pogledajte taj trenutak, da li je ovo bio ofsajd?

I ovde, kao u prvom delu, bilo je diskutabilno utvrditi da li je ovo bio ofsajd, tako da smo sigurni da nas čeka žestok udar na sudije.

Baner 9

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

50 Komentara

Rooster
Saturday, 17.10.2020
19:22

Ne mogu da verujem, svi komentati na strani Liverpula, kao Everton je skrnav, mesari i tako to... strasno. Cim se neko od "slabijih" ekipa umesa u vrh PL, odmah ne valja. Ovo me podseca kada je i Totetnhem pod Pocetinom u sezoni 2015, 2016, 2017 umeo da kvari skladan odnos TOP 3-4 ekipe. Tada je Totenham bio isto skrnav i luzerska ekipa kao i sada Everton.

Boginja iz Bergama
18:12

Dugo dugo ovako Liverpul nije nadigrao gradskog rivala, Liverpul je bio odlican al ne mogu oni dat golova koliko ovi mogu ponistit, ofsajda 2 nigdje veze, Pikford kao da ragbi igra, Ricarlson napaljen citav mec a veze nema, uglavnom ja sam zadovoljan igrom tima kojem su prognozirali katastrofu u gradskom derbiju,jos dosta psenice i brasna trebaju pojest da savladaju Liverpul, vec 10 godina ne znaju za pobjedu...Ocekivao sam da ce Anceloti malo bolje postavit tim, sa Napolijem je to odlicno radio al ga je Klop danas raznio u svim djelovima terena (takticki) Nadam se da povreda Van Dajka nije opasna a mesaru zelim sve najgore u nastavku sezone. YNWA

GagiGGMU
17:36

Na stranu var i komentari neznalica.Bila je odlicna utakmica,zaista sam uzivao gledajuci ovu utakmicu,oba tima su bila dobra.Sto se tice sudija i vara,ne znam koju ste vi ligu gledali do sad.Ovo je Engleska liga i uvek je bilo ovakvih spornih situacija,ne samo za Liverpul,vec i za Arsenal,Junajted,Celsi,Totenhem,ali niko ne prica o tome kako su slabiji i manji timovi bili pokradjeni kad god je bilo prilie,sto pre menjati sudije i resiti se korupcije!

Crveni Lucifer
16:57

https://www.sportske.net/vest/medjunarodni-fudbal/pl-redsi-preziveli-prvo-pa-odradili-drugo-poluvreme-za-novu-pobedu-396751.html Pa da se podsetimo malo, kako sada smesno deluju komentari pojedinih navijaca liverpula, kako je var super stvar, kako se svaki milimetar mora gledati, kako su jadni ovi sto placu na var, pa sta cemo sad? Kako moji komentari koji su tada ismevani odjednom deluju prorocki, mnogi navijaci liverpula sada pisu slicno za var kao ja tad, isti oni koji su me najvise napadali, koje li ironije hahahahahaha

Kori Volden
17:05

Neko ciji tim dobija penal u 100. minutu, posle poslednjeg zvizduka ne bi trebalo da govori o Varu uopste.

Kori Volden
18:10

Koje nase druze ? Ja veze sa Liverpulom nemam xd Samo je jako licemerno da se ti sladis necim , a tvom klubu je to poklonjeno maltene.

17:47

Time pokusavate da prikrijete istinu i vase licemerje? Temama koje nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa danasnjom, pa meni to samo govori koliko vam smeta istina o kojoj danas pisem

neodoljiv
16:26

Realan rezultat.

BlueBoy84
16:16

Samo liver da se žali. Odlično sudjenje. Everton bio bolji u većem delu meča i pokazao fa je u boljoj formi. Pravi derbi crvenog i plavog dela Liverpula.

_mladen_
16:47

Koji si ti meč gledao, ne znam da li znaš, Evrton nosi plave dresove.

Delgado
16:59

Nemoj vise pratiti fudbal

BlueMoon
16:07

Hames najbolji igrac u obje ekipe,suva klasa.Anceloti bi od sljedece utakmice trebao Minu zakucati za klupu jer je Godfri duplo bolji stoper.X je realan ishod bio,fulalo se na obje strane.

_mladen_
17:33

Pogledaj opet meč, igrao je dobro, ali najbolji na meču nije bio.

_mladen_
Monday, 19.10.2020
16:32

Au care, ostadoh bez reci. xD Kao sto rekoh pogledaj opet mec, mozda nesto vidis.

BlueMoon
23:24

Nisam samo mislio na utakmicu,nego i generalno.Liverpul nema boljeg igraca od Hamesa.

LUZERPOOOL
16:04

hahaahah.... moje ime.

L F C
15:48

Dajte bre ljudi, da li je ovo realno, kakav ofsajd, cista kradja. Apsolutno smo zasluzili pobedu danas, ali kao i obicno uvek se ovi mesari izvuku na kraju. Cist gol su nam ponistili, pikford ni zuti nije dobio, sta hocete vise od toga kakavo je sranje var. Igraci su ostavili srce na terenu i svaka im cast na tome. Idemo dalje, samo jako her sve ce doci na svoje.
Y N W A

Kori Volden
15:47

Sudije i Var su najveca sramota Premier lige, nadam se da ce Pikford dobiti bar nekoliko utakmica suspenzije. I pre nego sto neko napise nesto, Liverpul ne podnosim, apsolutno sam objektivan.

xman
15:35

Odlicna utakmica sredine i napada, odbrana dosta losa posle izlaska VVDa..zanima me komentar strucnjaka sa sajta. Koliko je odluka doneseno u korist Liverpula?

Jean-Luc Picard
18:43

meni se matip svidio itekako. gomez... ne znam..

RealisticChelseaFan
15:35

Pikford zasluzio crveni ili makar zuti. Prvo, ofsajd je sviran tek posle Pikfordovog starta (znaci da on u tom trenutku nije znao da je ofsajd). Drugo, pa sta ako je ofsajd? Jel to znaci da ja smem na nekoga krvnicki da startujem i da ga izlomim? Ofsajd ne opravdava ovakve startove. Odlicna utakmica, Hames majstorcina fudbala. Steta sto je tolike godine protracio u Realu.

18:43

bas sam to i ja pomislio.. znaci sudija svira ofsajd i sad ja mogu da odem i da odalamim protivniockog igraca, i da to kao da se nije dogodilo...

äxwell
15:35

Ovakav fudbal u ovoj formi se stvarno ne isplati gledati. Ovo je bila jedna od vecih sudijskih pljacki u istoriji PL.

jack wilshere
16:41

Pogledaj sazetke utakmice Man Junajter Arsenal 2004, kad je prekinut onaj niz bez poraza.. Pa da vidis sta je kradja, ovo je smijesno sta je ono bilo.

äxwell
17:13

Da al tada nije bilo ovoliko tehnologije pa se i moglo shvatiti do neke mjere. Ovi sada imaju sve na ponovljenom snimku i opet prave kardinalne greske.

Mangus
15:33

Ako se za VVD moze reci da je ruka bila ispred igraca evertona, ova druga odluka je apsolutna smejurija

Нови Београд1
Sunday, 18.10.2020
13:31

Па рука не може да буде у офсајду, јер њом не можеш да играш.

Mangus
12:06

Ranije se vazilo, menjali su i tu nesto. Ali dzabee sve to kad su sudije sposobne da uvide to koliko i Sasa Matic

Kolos
15:33

I onda neko kaže VAR ide u korist Liverpulu... pa da, pogotovo danas.
Odlična utakmica inače, Everton veoma, veoma prljavo igra Mersisajd debrije, na šta smo se odavno navikli. Gol nije siguran ali da će Everton izvući jedan crveni to je veoma moguće.

Red blood
15:32

Bespredmetno je pricati o sudjenju i VAR-u,nekad ce ici u tvoju korist,nekad ne.
Mnogo vise od izgubljena 2 boda ce Liverpul kostati eventualno teza povreda Van Dajka,jer ova poslednja linija i nesretni Adrian deluju kao glineni golubovi.

18:42

matip kao i obicno vrlo dobar bio, bar se meni cini tako. gomez me nervira od pocetka sezone.

15:32

Nema se tu sta mnogo reci, sve sto im je pretohdne sezone islo u korist, i sudije i var i svaki sut ulazio u gol, sad im se sve vraca.. I ofsajdi i povrede i los golman i malo nesrece i eto..

Delgado
16:31

Lupetas gluposti

_mladen_
16:48

Šta im je išlo u korist aman dečko, jesi li im brojao prošle sezone koliko su ih puta oštetili ili ti to nije ulazilo u zapisnik.

16:41

Volio bih znati sta sam netacno napisao.

_mladen_
15:32

Šta reći, da li je još nešto moglo protiv Liverpula da se desi, Pikford ako naknadno ne bude kažnjen, onda je ovo sramota za fudbal. Ono je čist crveni i nema veze što je bio ofsajd. Što se tiče igre, bila je odlična i naravno vazdušni dueli bez Van Dajka su ovo. Opet je Liverpul koštalo to što maše šanse i ništa više, ali opet ova sredina mi se sviđa sa Fabinjom, Hendersonom i Tijagom. Šta je tu je, zaslužili su da pobede ovi su izvukli nekako bod i to je to.

16:45

Da li je Van Dajk naknadno kaznje nakon sto je otkinuo Mertensa, ali vi kazete prvo odnio loptu?? U cemu je razlika izmedju toga i ovoga sto je danas Van Dajk otkinut, a prvo bio ofsajd??

BlueBoy84
01:25
18:41

ma ja cu od sad kad igram sa ortacima da im lupam samare cim je neki prekid, jer ocigledno da se tad nista ne racuna.

_mladen_
17:35

Gde si ti video da je Pikford odneo bilo šta osim Van Dajka? Care nrzi Liverpul koliko hoćeš, celo ostrvo je u šoku kako ono nije crveni. Bivše sudije kažu cist crveni, ali eto opet se ti praviš pametan.

15:31

E sada da vidimo komentare navijaca liverpula koji su prosle sezone najvise branili var, kako je fantastican za ofsajde, ako je i milimetar da to var vidi i smanjuje mogucnost nepravde, da li ce opet promeniti misljenje? Sramota je sta sve sudija svira za liverpul, mane se bacaka uz minimalan kontakt oko 16 i dobija faul, niti ga taknu po nagama a iste mu se oduzmu, hoce li ikad doboto zuti za simuliranje

Red Demon
15:30

livarpul.. Osteceni za dva ofsajda i crveni Pikforda. .

18:40

taj isti pikford koliko god da je traljav golman im je spasio bar 3 gola, tako da smo i tu potencijalno osteceni. covek ima maciji refleks, ubio ga led.

Delgado
15:30

Kakvi su mesari ovi iz evertona retko gadna ekipa.Pikfordovi pokreti mi govore da je malo mentalo zaostao i ono ofsajda nije videlo odvratan var odvratno dve

Patrick Berger
15:30

Samo se nadam da je VVD dobro - a o Gomezu I Adrijanu ne vredi trositi reci!

Red blood
21:34

Kraj sezone.
Nazalost.

Tuesday, 20.10.2020
13:55

U najntezem trenutku, prva utakmica po okoncanju prelaznog roka, nema vremena za Novo pojacanje, Matip povredjen takodje - znaci ko u doba Rodzersa, na gol vise, I treperenje do kraja!