subota 26.09.2020.
22:44

Sjajan meč odigrala je Fiorentina na ''Meaci'', predvođena maestralnim Frankom Riberijem, ali u finišu sve su prosuli....

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

U meču drugog kola Serije A, Inter je posle brojnih preokreta uspeo da savlada Fiorentinu sa 4:3, iako je do par minuta pre kraja izgledalo da će bodovi otići u Firencu.

Već posle tri m inuta problemi za Inter, pošto je Kuame doveo goste u vođstvo na asistenciju Bonaventure, a petnaestak minuta kasnije bio je najpre dosuđen penal za Inter zbog kontakta Lautara Martineza i Kaseresa u kaznenom prostoru Fiorentine, ali posle intervencije iz VAR sobe, penal je poništen.

Ipak, u poslednjim sekundama prvog poluvremena, Lautaro posle akcije koju je povukao Barela preciznim udarcem sa oko 17 metara šalje loptu u mrežu za izjednačenje na 1:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Inter pravi preokret autogolom Čekerinija, ali se Fiorentina nije predavala. Sledi njihov preokret koji je maestralnim asistencijama kreirao Frank Riberi. Najpre je pripremio gol Kastroviliju u 57, pa Kijezi u 63. minutu za vođstvo ''Viole'' od 3:2!

Ali onda finiš meča u kojem je tragičar bio naš mladi napadač Dušan Vlahović, koji je u 61. minuta zamenio Kuamea. Riberi je u 80. minutu pripremio i Vlahoviću stopostotnu priliku, ali srpski reprezentativac veoma loše šutira, što je Inter znao da surovo kazni u finišu.

Prvo je Lukaku u 87. minutu izjednačio na 3:3, a sva tri boda Interu doneo je D'Ambrosio dva minuta kasnije, pošto je bio bolji u skoku upravo od Vlahovića, koji će ovo veče želeti što pre da zaboravi - 4:3 za Inter.

Osim Vlahovića, za Fiorentinu je od prvog minuta igrao i Nikola Milenković, a na drugoj strani je debitantski nastup za Inter u Seriji A upisao Aleksandar Kolarov, koji je na terenu proveo svih 90 minuta.